^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

 DSCN0794

Natalia Krauze, absolwentka 2010-2013

 

Jak można dziś młodych zachęcić do nauki języka niemieckiego ?

 

"Witam Was młodzi ludzie :) Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzeniu. Chodziłam do klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim. A co mi to dało?

Przede wszystkim wzbogaciłam swoje słownictwo. Druga sprawa - nauczyłam się pisać dobre wypracowania na aktualne i ciekawe tematy, rozważać za i przeciw w danej dziedzinie. I to po niemiecku! Wow!:)Po trzecie: Zdałam certyfikat DSD II na poziomie C1. Wyższy poziom to już tylko C2. Więc posiadam certyfikat, który potwierdza moją znajomość języka, a to liczy się u dzisiejszych pracodawców.

I wreszcie po czwarte, najważniejsze: Możecie kończyć różne kierunki, niekoniecznie związane z językiem obcym. Zapotrzebowanie na rynku pracy jest zróżnicowane. Wiadomo, że z upływem czasu zmieniają się pomysły na życie. Ale jedno jest constans. Język obcy i potrzeba zatrudnienia ludzi władających nim, a już na pewno niemieckim będzie zawsze na rynku. Szczególnie w naszym kochanym regionie. No chyba, że zamierzacie np w Holandii sadzić tulipanyJ Ale tam też język niemiecki bardzo się przyda. Gorąco polecam i zachęcam do nauki w klasie dwujęzycznej z wiodącym językiem niemieckim. Uczcie się języka niemieckiego!!! Bo warto! Pozdrawiam :) "

 

Zapraszamy do przeczytania innych wspomnień:

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3