^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 20171024 080511XV WIELKIE SZKOLNE DYKTANDO - znamy wyniki!
Adrianna Sadowska z klasy I „b” Liceum Ogólnokształcącego Szkolnym Mistrzem Ortografii

Wielkie Szkolne Dyktando to coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne przy Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Koordynatorem dyktanda jest Pani Sabina Lazik-Wodarz nauczyciel bibliotekarz ZS w Dobrzeniu Wielkim. Dyktando przeznaczone jest dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, technikum, szkoły wielobranżowej. Celem dyktanda jest wyłonienie Mistrza Ortografii ZS w Dobrzeniu Wielkim, praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w praktyce, upowszechnienie kultury języka. 25 października 2017 r. odbyło się XV Wielkie Szkolne Dyktando. Wzięło w nim udział 25 uczniów i uczennic z naszej szkoły. Najlepsi z ortografii musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi wyrazami. Emocje sięgały zenitu, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością ortografii i interpunkcji i mimo dogrywki organizatorce bardzo trudno było wyłonić ostatecznych zwycięzców.
Adrianna Sadowska – z klasy I „b” LO otrzymuje tytuł Mistrza Ortografii – I miejsce
Martyna Budziarek – klasa III „c” LO to Wicemistrz Ortografii – II miejsce
Krystian Matłosz – klasa III „a” LO to Wicemistrz Ortografii – III miejsce
Natomiast w Technikum w Dobrzeniu Małym przyznano :
I miejsce Adrianowi Kokottowi z klasy 1T
II miejsce Milenie Dawidowicz z klasy 3T
III miejsce Mateuszowi Psykowi z klasy 3T
Zwycięzcom gratuluję, a pozostałych uczestników zapraszam do lektury poprawionego dyktanda do biblioteki. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w terminie późniejszym.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt