^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
150 rocznica12Chemia zakrólowała dziś (21.11.2017) w naszej szkole. To wszystko za sprawą 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Z tej okazji odbył się międzygimnazjalny konkurs wiedzy o wielkiej fizyczce oraz chemiczce. I miejsce zajęła drużyna z PG w Chróścicach, II m. PG w Kościerzycach, a III m. PG w Dobrzeniu Wielkim.
Uczniowie naszej szkoły przez cały dzień brali udział w bardzo ciekawych wykładach o tematyce chemicznej, które prowadzone były przez maturzystów z klasy IIIa realizujących przedmiot dodatkowy - chemia stosowana. Prawdziwe cuda działy się dzisiaj w pracowni chemicznej za sprawą Bartosza Koziary z IIIa oraz Marty Sierpińskiej z IIIc. Duet przygotował pokaz bardzo efektownych doświadczeń chemicznych, a następnie prowadził zajęcia laboratoryjne, w których głównym bohaterem był stały tlenek węgla(IV), czyli suchy lód. Zachęcamy do oglądnięcia naszej galerii (autorem zdjęć jest Tomasz Chabior z klasy IIIb).
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w naszej galerii.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow