^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
pilsuW dniu 1 grudnia 2017 r. nasza Szkoła współorganizowała wraz z III i IX LO w Opolu, konferencję popularnonaukową dla uczniów i nauczycieli z okazji przypadającą na 5 grudnia 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego. W ramach konferencji, która odbyła się w budynku IX LO w Opolu referaty wygłosili przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Pamięci Narodowej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Wrocławia. Natomiast grupy uczniowskie z opolskich szkół w dowolnej, nienarzuconej przez organizatorów formie przedstawiły postać Józefa Piłsudskiego w wybrany przez siebie sposób. Liceum w Dobrzeniu Wielkim reprezentowali uczniowie klasy III C: Szymon Ciszek i Patryk Stańczak z brawurową prezentacją „Polski Joker”, ukazującą Marszałka Piłsudskiego jako człowieka o dwóch twarzach. Całość imprezy poprowadzili wraz z uczniami opolskiego IX LO, nasi licealiści: Claudia Macri i Marcin Luszczyk z kl. II A. Nasza konferencją wpisaliśmy się w rozpoczęte obchody 100-lecia niepodległości.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow