^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
szkolaUroczysta akademia, spotkania po latach, zwiedzanie szkoły, wystawy okolicznościowe, Bieg Absolwenta, piknik – to tylko niektóre z wielu przedsięwzięć, które czekają absolwentów dobrzeńskiego Liceum, lokalną społeczność i wszystkich zainteresowanych już 23 czerwca 2018 roku. Ten dzień, na który wszystkich, szczególnie absolwentów, serdecznie zapraszamy, będzie okazją do przywołania wspomnień, refleksji, do podkreślenia wielu sukcesów i oceny pracy Liceum w minionych latach.
Warto przypomnieć, iż 14 czerwca 1953 roku prof. dr hab. Teodor Musioł, ówczesny kierownik Wydziału Oświaty Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Opolu wrócił z Warszawy z potwierdzeniem powstania nowej placówki w Dobrzeniu Wielkim, a 20 czerwca 1953 r. kierownictwo otrzymało z Ministerstwa Oświaty akt erekcyjny nowej szkoły, której dyrektorem został Pan Roman Peer. Pierwszy egzamin dojrzałości przeprowadzono w 1957 r. Dopuszczono wówczas do matury 16 abiturientów. Od tego czasu dobrzeńskie Liceum na dobre wkomponowało się w pejzaż wsi i do dziś jest wizytówką Gminy. Nasi uczniowie zdobywają zaszczytne miejsca w wielu konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach, a także w sporcie, który zawsze pełnił tu ważną rolę. Pierwsze starty o charakterze wojewódzkim w lekkiej atletyce, w zawodach piłki ręcznej chłopców miały miejsce już w 1956r.
Trwają przygotowania do uroczystych obchodów 65 rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Dobrzeniu Wielkim. Aktywnie do świętowania Jubileuszu włączyli się uczniowie i nauczyciele całego Zespołu Szkół. Rozpoczęto cykl różnych imprez, zajęć pod hasłem „65 x 65””, którego pomysłodawcą jest wieloletnia nauczycielka i absolwentka LO w Dobrzeniu Wielkim. Dyrektor szkoły, Pani dr Dorota Gajda-Szczegielniak powołała Komitet Organizacyjny obchodów 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego. 23 czerwca 2018 r. uroczystości oficjalnie rozpoczęte zostaną mszą świętą w kościele Św. Rocha, na którą wszystkich absolwentów, nauczycieli, gości, mieszkańców Gminy zapraszamy. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej szkoły, facebooka, lokalnych mediów, gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje o różnych, zaplanowanych również przez uczniów, działaniach.
Cieszymy się, że będziemy mogli gościć w murach naszej szkoły wszystkich sympatyków placówki, którzy przyczynili się do stworzenia i nadal tworzą dobry wizerunek szkoły z tradycjami. Jubileusz na pewno przyczyni się do utrwalenia myśli, że dobrzeńskie Liceum zawsze zajmowało i nadal zajmuje istotne miejsce w środowisku lokalnym, gminnym i wojewódzkim.
Komitet Organizacyjny obchodów 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Dobrzeniu Wielkim

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow