^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 20180220 121659Do biblioteki wpłynęło 38 prac. Po przeanalizowaniu i sprawdzeniu prac jury w składzie : Sabina Lazik-Wodarz (nauczyciel bibliotekarz), Andrzej Raczyński (nauczyciel informatyki) postanowiło przyznać :
I miejsce : Sandrze Popiela – uczennicy klasy 3c PG
II miejsce : Marcie Kościółek z klasy VII b SP
III miejsce : Annie Kasprzak z klasy 3c.
Wyróżniono również pracę Mateusza Psyka – ucznia klasy 3T Publicznego Technikum.
Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu historii Internetu. Należało wykazać się umiejętnością trafnego wyboru dat historycznych min : w którym roku Polska została przyłączona do Internetu, w którym roku powstała wyszukiwarka Google. Konkurs miał na celu uświadomić młodzieży, jakie są prawne aspekty korzystania z informacji zamieszczonych w Internecie, przestrzegając uczniów przed wszelkimi próbami łamania prawa autorskiego i zachęcając do etycznego wykorzystania komputera. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród. Konkurs odbył się w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu ( 6 luty 2018). W ramach obchodów DBI odbywały się również w szkole lekcje biblioteczne nt. internetowych znajomości – dobry sposób czy zagrożenie ? ; tworzenia kultury szacunku w sieci, zasad bezpieczeństwa w Internecie, Internetu, jako źródła informacji i rozrywki.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow