^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
twoja krew"Twoja krew, moje życie". Pod takim hasłem dnia 26 marca br. przed Urzędem Gminy w Dobrzeniu Wielkim odbyła się kolejna, dziewiąta akcja poboru krwi, której organizatorem jest Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Akcja oddawania krwi trwała od 10.00 do 14.00. Na nasz apel odpowiedziało 21 osób. Dokonano 15 pobrań, co dało 6,75 litra pełnej krwi. Wśród dobroczyńców znaleźli się przede wszystkim uczniowie naszej szkoły. Niebezpieczeństwa, z jakimi stykamy się w życiu codziennym, jak również sytuacje losowe, kierują nasze poczynania w stronę niesienia pomocy nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Musimy mieć na uwadze , że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca. W tym samym czasie w Urzędzie Gminy w ramach akcji ,,Nasze AED Dobrzeń Wielki” uczniowie ZS wraz z opiekunami p. Martą Zdzuj i p. Anną Świtoń , zorganizowali dla pracowników szkolenie z pierwszej pomocy . Urzędnicy wsparli nas, składając datki na zakup zewnętrznego defibrylatora.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3