^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
rzuty01Nowy koszykarski REKORD POLSKI ustanowiony czyli krótka historia o tym jak 65 śmiałków w 6,5 godziny świętowało 65 rocznicę utworzenia Liceum w Dobrzeniu Wielkim !

7 kwietnia 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej Liceum w Dobrzeniu Wielkim ustanowiono kolejny koszykarski Rekord Polski z wynikiem 21,086 zdobytych punktów w rzutach do kosza z półdystansu. Łatwo nie było gdyż w przeciwieństwie do ustanowionego rok temu Rekordu Polski w rzutach osobistych (które oddawane byłe ze statycznej pozycji) w tym roku uczestnicy po oddanym rzucie musieli przebiec na kolejną pozycję, oddać kolejny rzut a następnie wrócić do pozycji wyjściowej itd. Oprócz osób rzucających do kosza ogromną pracę wykonali także uczestnicy zbierający i podający piłki. Nasza szkoła ma tytuł "Szkoły promującej zdrowie" dlatego też ich świetna forma ani trochę nie dziwi :)
Łącznie do rzucania podeszło 65 śmiałków - szczegółową listę osób rzucających, podających oraz ich wyniki zamieścimy w późniejszym terminie. Łącznie trafiono do kosza 10,543 razy (w koszykówce rzuty z półdystansu liczone są za dwa punkty).
Po zakończeniu wydarzenia wręczono nagrody dla najskuteczniejszego strzelca (został nim Jakub Grzegorek, uczeń klasy IIa LO w Dobrzeniu Wielkim z wynikiem ponad 1300 trafionych koszy) oraz najaktywniejszego podającego (został nim Szymon Jędrzejczak z klasy 2b PG w Dobrzeniu Wielkim).
Nagrodami były oczywiście .... nowiusieńkie piłki do koszykówki :)
Ustanawianiu Rekordu towarzyszyły także dodatkowe, atrakcyjne wydarzenia takie jak zajęcia taneczno - ruchowe dla najmłodszych poprowadzone przez p.Małgorzatę Długosz, nauczycielkę wychowania fizycznego w Dobrzeniu Wielkim, warsztaty dziennikarskie poprowadzone przez p.Tomasza Siniewa, dziennikarza Radia Doxa oraz turniej eSport w FIFA 18 na konsoli PS4, który koordynowany był przez p.Piotra Worobca, nauczyciela j.polskiego w Dobrzeniu Wielkim.
Zwycięzcą turnieju FIFA 18 został Szymon Polok z klasy 2c PG w Dobrzeniu Wielkim który wygrał atrakcyjny zestaw POWER BOX.
W imprezie wzięli udział uczniowie całego Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, często ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, uczniowie okolicznych szkół a także wielu gości, sympatyków koszykówki z m.in. Opola, Wrocławia i Namysłowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wsparli tę inicjatywę w jakikolwiek sposób! Szczególne podziękowania kierujemy do Pauliny Zowada, Katarzyny Midura oraz Michała Czernia - naszych licealistów, którzy dzielnie zliczali wyniki i prowadzili zapisy na poszczególne stanowiska koszykarskie a także dla Tomka Chabiora za jak zwykle świetna zdjęcia oddające atmosferę wydarzenia - BRAWO WY!
W naszej galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3