^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
wyklety bTrzech wolontariuszy, którzy uczestniczą w poszukiwaniu szczątków żołnierzy wyklętych, odwiedziło na zaproszenie p. Agnieszki Misiurskiej w poniedziałek (14 kwietnia) pierwsze klasy naszego liceum. Kamil Błaszczyk, Jan Malek i Szymon Maćkała, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, przedstawili jak wygląda praca ludzi poszukujących szczątków na tzw. „Łączce” na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim, pochowanych w bezimiennych grobach przez komunistycznych oprawców. Wolontariusze pod okiem wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Krzysztofa Szwagrzyka biorą udział w ekshumacjach. Nieustannie kultywują pamięć o polskich niezłomnych bohaterach. Współpracują z Prezydentem RP, Andrzejem Dudą, z rządem oraz wybitnymi historykami. Dzielą się swoimi pasjami z innymi uczniami poprzez spotkania w szkołach i przynależność stowarzyszenia patriotyczno-historycznego, podejmującego liczne akcje na rzecz przywracania pamięci historycznej. Licealiści zainteresowali się tematem. Zadawali sporo pytań. Poznali pośmiertny los polskich żołnierzy. Młodzież chce ich ocalić od zapomnienia i godnie pochować, a następnie uczcić. Na koniec spotkania Panowie przekazali na ręce Pani Dyrektor fiolkę z ziemią z warszawskiej "Łączki", która znajdzie godne miejce ekspozycji w naszej szkole.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3