^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
20180525 12313125 maja 2018r. w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się IX edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around”. Motywem przewodnim dziewiątej edycji turnieju były Kanada oraz „Ania z Zielonego Wzgórza”. Do potyczek językowych w 4 etapach przystąpiło 26 uczniów z okolicznych gimnazjów i VII klas szkoły podstawowej. Gościliśmy pary ze szkół w Dobrzeniu Wielkim, Opolu, Kup, Zagwiździu, Pokoju oraz Czepielowicach. Zwycięska para - Karolina Bieganowska i Oliwia Nawrot z gimnazjum w Zagwiździu – wygrała atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim oraz wydawnictwo Oxford. Drugie miejsce przypadło parze z PG 11 z Opola (Aleksandra Zieleźny i Emilia Myk) a trzecie miejsce zajęła para z gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim (Marlena Gonsior i Piotr Koprek). Nagrodami były filmy na Blu Ray i DVD, "power banki", kijki do selfie, słuchawki oraz książki.
Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną znajomością języka angielskiego – pisali dyktando, rozwiązywali zadania gramatyczno-leksykalne, wykazywali się wiedzą na temat filmu „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz wiedzą kulturoznawczą, a także umiejętnością rozumienia ze słuchu. Ponadto, zadaniem uczniów było przebranie się za postacie nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego zadania, królowały przebrania związane z tematem przewodnim jakim była postać Ani z Zielonego Wzgórza. Efekty ich starań można zobaczyć w galerii zdjęć.
Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do wzięcia udziału w „Get Your Tongue Around” na jubileuszową, DZIESIĄTĄ edycję konkursu już za rok! Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę oraz atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim:

Jolanta Kansy-Budzicz
Marta Lachowicz
Katarzyna Czechowska
Roman Partykowski
20180525 12264720180525 122615
20180525 112952

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3