^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 20180527 WA0022„JASNE NIEBO, CZYSTA WODA, BUJNA ZAIELEŃ – NASZ JEDYNY, NIEWĄTPLIWY, WIELKI SKARB”
W dniach 15 -20 maja sześcioosobowa grupa śmiałków z naszej szkoły miała okazję przeżyć wspaniałą przygodę na Mazurach. Martyna Radlak, Małgosia Pozniak, Martyna Markowska, Amelia Kozieł, Patricia Szopa i Maks Olszewski pod dowództwem kapitana Jacka Dziuby przepłynęli pod żaglami na jachcie Antila 27 ponad 160 km. Pokonali jeziora Kisajno, Dobskie, Dargin, Łabap, Kirsajty, Mamry i Święcajty. Opłynęli Wyspę Kocią i Wyspę Kormoranów. Odwiedzili keje w Sztynorcie, Ogonkach, Mamerkach, Giżycku i w Węgorzewie. Uczyli się trudnej sztuki żeglowania, ale również wspólnie przygotowywali posiłki. Ten kto nie jadł latających pierogów Radlera, spaghetti kapitana Jacka czy kotletów Krodżi ten nie wie co to jest żeglarskie menu. Bal piratów przy ognisku, śpiewanie szant w tawernie czy kąpiele w lodowatej wodzie to tylko niektóre z wielu przygód jakie przeżyliśmy. Zwiedziliśmy „Wilczy Szaniec” Hitlera w Gierłoży, Bunkry w Mamerkach oraz Park Miniatur Warmii i Mazur. Dzięki Pani Dyrektor i Dobrzeńskiemu Klubowi Wodniaków spędziliśmy pięć dni i pięć nocy w przepięknych okolicznościach przyrody – szkoła pod żaglami, szkoła życia a momentami szkoła przetrwania bo nieźle wiało i były ostre przechyły.

Ahoj przygodo, ahoj przyrodo !
W naszej galerii można zobaczyć zdjęcia z wyprawy.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3