^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
lekkoatletyka opoleOstatnie w tym roku zawody sportowe, które odbyły się 13 czerwca na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu zakończyły zmagania uczniów w ramach Młodzieżowych Igrzysk Szkół Wiejskich. W ramach których rozegrane były zawody w grach zespołowych i lekkoatletyce.
Te ostatnie zaowocowały kilkoma medalami na szczeblu wojewódzkim.
Maksymilian Olszewski okazał się bezkonkurencyjny w skoku wzwyż i wywalczył złoty medal. Paweł Zajączkowski również w skoku wzwyż wywalczył brązowy medal. Martin Fillip uplasował się na trzecim miejscu podium w biegu na 2000m. Miłą niespodziankę sprawił Michał Mohlek, który zaliczył bardzo dobry występ w biegu na 300m zdobywając tytuł wicemistrza województwa LZS. Emanuel Glied skokiem w dal na odległość 5,44 wywalczył srebrny medal. Małgosia Pozniak stanęła na drugim miejscu podium w biegu na 1000m. Razem z koleżankami wywalczyła również wicemistrzostwo województwa w sztafecie olimpijskiej. Na 800m pobiegła Izabela Mehl, na 400m Paulina Adamiec, na 200m Małgosia Pozniak i na 100m Martyna Martynowicz.
Podziękowania i gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli zarówno w grach zespołowych jak i lekkoatletyce ponieważ w klasyfikacji generalnej szkół punkty przydzielane były za wywalczone miejsca i umożliwiło nam zajęcie wysokiego piątego miejsca wśród 35 szkół z województwa opolskiego.
Zapraszamy do naszej galerii, gdzie obejrzeć można zdjęcia z tego wydarzenia

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3