^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
DSC 2263W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą Narodowego Czytania objęto powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Do tej ogólnopolskiej akcji dołączył po raz kolejny Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Fragmenty książki Żeromskiego czytali uczniowie, w rolę Szymona Gajowca, reprezentanta rządu, wcielił się Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Henryk Wróbel, natomiast kluczową scenę marszu na Belweder odczytała Dyrektor ZS Dorota Gajda – Szczegielniak.
W klimat książki wprowadziły nas piosenki dwudziestolecia międzywojennego, fragment filmu w reż. Filipa Bajona oraz mini wykład o problematyce książki.
Mamy nadzieję, że dzisiejsza uroczystość zachęciła młodzież do lektury „Przedwiośnia” , przypomniała nam historię i przybliżyła do doświadczeń sprzed wieku.
Zapraszamy do naszej galerii, gdzie obejrzeć można zdjęcia z tego wydarzenia.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3