^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
na www żałobaW piątek 18.01.2019r, odpowiadając na apel Młodzieżowej Rady Szczecina, uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na czarno. W krótkim apelu p. dyrektor zaapelowała o zaprzestanie szerzenia nienawiści. Przedstawiciel społeczności uczniowskiej zachęcił do wyciągnięcia nauki z tragicznej śmierci Prezydenta Adamowicza. Uczniowie minutą ciszy oddali hołd zamordowanemu prezydentowi. Atmosferę smutku i zadumy podkreśliły piosenki: Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” oraz Jacka Kaczmarskiego „Modlitwa o wschodzie słońca”. Jedna z uczennic wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść”. Piątkowe spotkanie poświęcone Piotrowi Adamowiczowi było oddolną inicjatywą uczniowską i pokazało, że młodzież przejęła się śmiercią prezydenta. Dobrzeńscy uczniowie sprzeciwili się mowie nienawiści i wszelkim przejawom hejtu, który, jak się okazuje, potrafi zabić.
Informację przekazano również do Młodzieżowej Rady Szczecina. Oto odpowiedź:
”Niezmiernie cieszymy się z Waszej inicjatywy! Dziękujemy za zaangażowanie i podzielenie się z nami tą informacją.”
M. Luszczyk

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3