^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
dsd zdanyDotarła do nas radosna informacja o zdanym egzaminie DSD II przez uczniów grupy dwujęzycznej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dobrzeniu Wielkim. Cieszy fakt, że 100% grupy przystępowało do tego międzynarodowego certyfikatu językowego DSD II (Deutsches Sprachdiplom) i 100% zdało na bardzo wysokim poziomie, a mianowicie C1, co bardzo ładnie podsumowały panie koordynatorki programu, pani Diehl i pani Lindemann „Die Gruppe ist klaein, aber fein”. Egzamin sprawdza opanowanie języka aż na poziomie C1. Ten prestiżowy certyfikat jest ważnym dokumentem potwierdzającym umiejętności językowe. Coraz częściej jest on oczekiwany i mile widziany przez pracodawców, którzy szukają pracowników z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego. Uczniowie, którzy zdobyli DSD II to: Natalia Kuczera, Nikola Krupa, Izabela Lyga, Claudia Macri, Julia Kania i Robin Biliński. Teraz czekamy na dyplomy, które będą dopiero drukowane w Niemczech i rozdane zostaną na uroczystej gali, gdzie spotkają się zdobywcy dyplomów DSD II ze wszystkich szkół z programem DSD z opolszczyzny i nie tylko.
Szkolny koordynator ds. DSD
Beata Jonczyk

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3