^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
20190321 152229mDnia 21 marca 2019, w pierwszy dzień wiosny w Hali Widowiskowo- Sportowej naszego Liceum rozegrany został pokazowy mecz koszykówki w którym zmierzyły się dwie drużyny - Orange Squad oraz Blue Team złożone z uczniów i uczennic naszego Zespołu Szkół, absolwentów naszego liceum i gimnazjum, nauczycieli a także gości z Namysłowa. Swoim charakterem mecz przypominał mecze gwiazd rozgrywane w lidze NBA - dwóch kapitanów drużyn wybrało zawodników do swoich zespołów korzystając z puli zawodników zgłoszonych do meczu - pozwoliło to na stworzenie wyrównanych grup zawodników.
W trakcie pierwszej połowy meczu wyraźną przewagę uzyskała drużyna Blue Team wychodząc na nawet 12 punktowe prowadzenie. Jednakże drużyna Orange Squad rzuciła się w pogoń która zaowocowała doprowadzeniem do remisu pod koniec trzeciej kwarty. Czwartą kwartę charakteryzowały największe emocje które towarzyszyły nam do ostatnich minut w których to rozstrzygnął się wynik meczu na korzyść Orange Squad, którzy wygrali 59-56.
Najlepszymi zawodnikami poszczególnych drużyn wybrani zostali Jakub Małojło z Blue Team oraz Szymon Jędrzejczak z Orange Squad. Na szczególną pochwałę zasługuje jednak grupa dziewcząt która dzielnie reprezentowała płeć piękną w tym meczu pokazując że w koszykówkę może zagrać absolutnie każdy z każdym - słowa uznania kierujemy zatem w stronę Natalii Śmiarowskiej, Patricii Szopa, Martyny Markowskiej, Małgosi Pozniak oraz Julii Cembolista - Brawo Wy!
Mecz był niezwykle widowiskowy, rozgrywane w szybkim tempie akcje rozkręcały sportowy spektakl a wszystko to działo się w rytm hiphopowej muzyki oraz profesjonalnej konferansjerki w wykonaniu Tomka Chabiora.
Już teraz wiemy, że dzisiejszy mecz dał początek nowej koszykarskiej tradycji w Dobrzeniu a kolejną odsłonę tego spektaklu zobaczycie już za rok - do zobaczenia i pamiętajcie że #BasketballNeverStops

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt