^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
61313742 2263231123770911 2557068896330842112 o27 maja 2019r. w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się X edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around”. Motywem przewodnim dziesiątej edycji turnieju były Stany Zjednoczone oraz współczesne, amerykańskie hity kinowe. Do potyczek językowych w czterech etapach przystąpiło 38 uczniów z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych. Gościliśmy pary ze szkół w Dobrzeniu Wielkim, Czarnowąsach (Opolu), Pokoju, Chróścicach oraz z Gimnazjum nr 2 w Namysłowie.
Zwycięska para – Jakub Borkowski i Dawid Buchta z PSP nr 31 w Opolu – wygrała atrakcyjne nagrody ufundowane przez biuro podróży Travel Art z Opola, Radę Rodziców Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, wydawnictwo Oxford oraz lokalne sklepy „Kwosek” oraz „Stara Kuźnia”. Drugie miejsce przypadło parze z PSP nr 2 w Namysłowie (Karolina Słomińska i Michał Kaliszewski) a trzecie miejsce zajęła para z PSP nr 31 w Opolu – Karolina Trojak i Alicja Walasiak). Wszystkim laureatom wręczone zostały także książki, słowniki oraz multimedialne gadżety. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną znajomością języka angielskiego – pisali dyktando, rozwiązywali zadania gramatyczno-leksykalne, wykazywali się wiedzą na temat filmów oraz wiedzą kulturoznawczą. Ponadto, zadaniem uczniów było przebranie się za postacie nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych.
Dodatkową atrakcją - niespodzianką z okazji jubileuszowej edycji konkursu było anglojęzyczne przedstawienie p.t. „What goes around, comes around” przygotowane przez uczniów klas 3 a,b,c Gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim. Uczniowi samodzielnie stworzyli scenariusz tego przedstawienia którego bohaterami są uczniowie szkoły w Los Angeles, którzy zostają wplątani w tajemniczy wypadek z udziałem swojej koleżanki. Przedstawienie to będzie można zobaczyć już niedługo na kanale You Tube naszej szkoły.
Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do wzięcia udziału w „Get Your Tongue Around” na jedenastą edycję konkursu już za rok! Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę oraz atrakcyjne nagrody!

Organizatorzy – nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim:
Jolanta Kansy-Budzicz
Marta Lachowicz
Roman Partykowski

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3