^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
uklad odsloniecieDziś (10 czerwca) w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyło się prawdziwe święto chemii z okazji 150. rocznicy powstania układu okresowego. Od rana nasi licealiści realizujący przedmiot chemia stosowana prowadzili wykłady o tematyce chemicznej dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Mogli się oni dowiedzieć między innymi o niezwykłej historii układu okresowego, cukrowej bombie atomowej czy zastosowaniu chemii w kinematografii.

Interesujące były również zajęcia dotyczące tego jak opanować ogień we własnym domu. Dla miłośników eksperymentowania czekały zajęcia badawcze wraz z obserwacjami mikroskopowymi z biologii, podczas których można było zbadać skład chemiczny żywności. Odbyły się też zajęcia laboratoryjne z chemii, podczas których uczniowie badali właściwości gazów obecnych w naszym codziennym życiu. Nie zabrakło również pokazów efektownych doświadczeń chemicznych dla przybyłych uczestników.

Jednak najważniejszym powodem dla którego wszyscy się spotykali było odsłonięcie NASZEGO- LOKALNEGO- WYJĄTKOWEGO – DOBRZEŃSKIEGO UKŁADU OKRESOWEGO. Nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły – w sumie 118 osób, złączyło swoje chemiczne siły, by stworzyć to dzieło. Znalezienie chętnych do tej niecodziennej sesji fotograficznej nie trwało długo. W niecałe 20 minut wszystkie pierwiastki były „obsadzone”, a uczniowie stali w bardzo długiej kolejce, by zapisać się na sesję zdjęciową ze swoim ulubionym pierwiastkiem.
-edit-
W związku z licznymi prośbami o udostępnienie układu okresowego, przesyłamy link umożliwiający pobranie układu w oryginalnej jakości.
Instrukcja:
Komputer/smartfon: Aby pobrać plik, należy kliknąć w link i następnie nacisnąć przycisk pobierz.
https://drive.google.com/file/d/1i1b2xroPnfV06_r0WNMErV22zhx2hotO/view?usp=drivesdk

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3