^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 279414 listopada 2019 odbył się w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim z inicjatywy uczniów klas Iag i Ibg, grupy z rozszerzonym nauczaniem języka niemieckiego i nauczycielki języka niemieckiego Beaty Jonczyk, już po raz drugi Dzień Kultury Niemieckiej. Tym razem postanowiono uczcić 30 rocznicę Upadku Muru Berlińskiego. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej historię budowy i zburzenia muru oraz życia Niemców po obu stronach muru. Na przerwach mogli zapoznać się z różnorodną muzyką niemieckojęzycznych wykonawców tamtych czasów oraz obejrzeć filmy dokumentalne w przygotowanym na ten dzień kinie. W holu szkoły wyświetlana była prezentacja na temat Muru Berlińskiego oraz wystawa literatury i poezji niemieckiej.
Do szkoły przyjechali uczniowie z okolicznych szkół podstawowych wraz z opiekunami. Rywalizowali oni w konkursie – podchodach : „Wiedza o Murze Berlińskim”. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie PSP w Popielowie, drugie uczniowie PSP w Zagwiździu, trzecie uczniowie PSP nr3 w Dobrzeniu Wielkim. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za godne reprezentowanie swych szkół. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom. Po konkursie uczniowie brali udział w warsztatach z historii powstania i upadku Muru Berlińskiego. Uczniowie z koła charytatywnego przygotowali poczęstunek dla wszystkich, którzy chcieli się posilić: i znów precle okazały się hitem, które rozeszły się jak woda.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie internetowej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3