^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

czapkaDziś dzień, który powinien zapaść Wam głęboko w pamięć i to nie z powodu koronawirusa, który zawładnął, sparaliżował, zmienił całe nasze życie, a z powodu wyjątkowej uroczystości, która wieńczy kolejny etap nauki. Uroczystości,  która jest zakończeniem, podsumowaniem trzech lat pracy, aktywności w różnych dziedzinach nauki, sportu i życia społeczności szkolnej.

Żałujemy, że uroczystość zakończenia szkoły wygląda dziś inaczej, że ma inny charakter, że nie możemy uścisnąć dłoni, osobiście pogratulować, przytulić młodych ludzi, których  spotykaliśmy codziennie na korytarzach szkolnych, w salach lekcyjnych, którzy byli i są  nam biscy.  Byliśmy  z Was dumni, kiedy osiągaliście sukcesy - te spektakularne w zawodach i konkursach i te, kiedy udało poprawić się sprawdzian, nie spóźnić na lekcje, czy po prostu przyjść do szkoły.  

Z 44 dziś już absolwentów dobrzeńskiego liceum, 20-stu to absolwenci naszego gimnazjum. Cieszymy się, że tak duża grupa obdarzyła nas zaufaniem i zechciała kontynuować naukę w naszym liceum. To dla nas dyrekcji, nauczycieli  dowód na to, że szkoła, którą tworzymy spełnia oczekiwania Wasze i Waszych Rodziców.

Dwie klasy trzecie. Tylko dwie, a jakże różne. 44 różne osobowości, indywidualności. Każda klasa inna. Dwie grupy, które różniły się temperamentem, podejściem do zadań szkolnych i to stanowiło o ich wyjątkowości.

Tych, którzy znaleźli się na mecie tego trzyletniego maratonu, postanowiliśmy wyróżnić przyznając im tytuły honorowe oraz nagrody.

Najwyższym uznaniem za osiągnięcia w dziedzinie nauki, wzorową postawę, zaangażowanie  w życie szkoły, tworzenie jej dobrego wizerunku jest przyznanie tytułu honorowego Primus Inter Pares. Tytuł ten Rada Pedagogiczna postanowiła przyznać i w ten sposób uhonorować uczennicę  Adriannę Sadowską.

Wyjątkowa aktywistka, kreatywna z mnóstwem pomysłów i inicjatyw, niezawodna w działaniu,  podpora projektu „Nasze AED” i Samorządu Uczniowskiego - Martyna Radlak. To jej przyznano tytuł honorowy „Order Otwartego Serca”.

Za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w wielu konkursach przedmiotowych, wzorową postawę, reprezentowanie szkoły – Nagrodę Dyrektora oraz tytuł „Wzorowy Uczeń”  otrzymują: Julia  Dzikowska, Anna Kubis, Adrianna Sadowska, Zofia Miękina, Jan Ciepły, Filip Pawłowski, Klaudia Nanko, Zuzanna Tutakowska.

Nagrodę Dyrektora za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk humanistycznych przyznano Julii Dzikowskiej, za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości  Kacprowi Malijowi oraz za wyniki sportowe Agacie Wandok i Wiktorii Wieczorek.

Drodzy Absolwenci, cieszymy się z Waszych sukcesów. Cieszy fakt, iż sześcioro z Was uzyskało prestiżowe certyfikaty DSD II. Wielu reprezentowało szkołę biorąc udział w imprezach i uroczystościach szkolnych, pracowało na rzecz Samorządu Szkolnego, reprezentowało szkołę w zawodach sportowych oraz akcjach wolontariackich. Za  to Wam wszystkim dziękujemy.

Za Wami trzy lata spędzone w dobrzeńskim liceum, trzy lata Waszej pracy, ale i pracy Waszych nauczycieli, za którą pozwólcie, że w Waszym imieniu serdecznie podziękujemy. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali przede wszystkim Was, drodzy Absolwenci. Pamiętamy także, że całe grono pedagogiczne mogło liczyć na ich pomoc i wsparcie. Tytuł Honorowy „Przyjaciela  Szkoły” otrzymują Pani Beata Wolny i Pan Grzegorz Radlak.

Każdy z Was, drodzy Absolwenci zostawia w murach tej szkoły jakąś cząstkę siebie.
Każdy zapisał się na kartach jej historii. Historii Szkoły -  wyjątkowej, bo z 67 letnią tradycją!
Jesteśmy przekonane, że wiedza i umiejętności w jakie wyposażyli Was nauczyciele, pozwolą Wam osiągnąć satysfakcjonujący sukces na egzaminie maturalnym
i kontynuować naukę na wymarzonych kierunkach studiów wyższych.

Życzymy Wam wszystkim sukcesów i trzymamy kciuki, nie tylko w czasie egzaminu maturalnego.

JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE, JESZCZE BĘDZIE NORMALNIE
Powodzenia!
dr Dorota Gajda-Szczegielniak  - dyrektor ZS 
Małgorzata Świderska – zastępca dyrektora

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3