^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

dyktando 4809 listopada 2015 r. w sali numer 118, o godz. 12 30 odbędzie się kolejna edycja WIELKIEGO SZKOLNEGO DYKTANDA, które organizuje Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów z liceum i gimnazjum. Dwuosobowe (w szczególnych przypadkach trzyosobowe) zespoły proszone są o zabranie sprawnych długopisów. Dyktando najeżone jest trudnościami ortograficznymi proszę więc szczególnie zwrócić uwagę na pisownię:

  • nazw ptaków;
  • wyrażeń typu ręka w rękę, sam na sam [146];
  • wielowyrazowych nazw geograficznych i miejscowych [81];
  • przymiotników dzierżawczych (odpowiadają na pytanie czyj?) utworzonych od nazw własnych, zakończonych na –owski, -owy, - in, - yn, - ów[69];
  • pisownię połączeń z liczebnikiem pół[137];
  • pisownię wyrazów z ch, h, ó, rz, ż;
  • jedno i wielowyrazowych nazw zabytków[82].

Joanna Mazurek-Śmieja

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow