^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

    Co roku uczniowie dobrzeńskiego Zespołu Szkół przystępują do bardzo trudnego egzaminu z języka niemieckiego  DSD I (Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz). Tegoroczny egzamin ze względów na pandemię odbył się w wrześniu 2020r. Egzamin jest bardzo trudny, sprawdza umiejętności i opanowanie języka na poziomie określanym jako B1. Taki certyfikat to ważnym dokument potwierdzający umiejętności językowe na bardzo wysokim poziomie.  Coraz częściej  jest  oczekiwany i mile widziany przez pracodawców, którzy szukają pracowników z bardzo dobrą i dobrą znajomością języka niemieckiego.  Jest to również pierwszy krok  do zdobycia kolejnego certyfikatu -  DSDII na poziomie C1.

Do egzaminu przystąpiło 7 uczniów naszego Zespołu Szkół, w tym po raz pierwszy uczniowie Technikum.  Wszyscy uczniowie tj.  PSP nr 3  oraz  Technikum egzamin zdali.   Cieszymy się bardzo z ich sukcesu . Wszystkim  serdecznie gratulujemy!  


zfaDSD logo