^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

W tym roku w ZS w Dobrzeniu Wielkim nie można było zobaczyć na korytarzach uczniów klas starszych barwnie przebranych – jedynie klasy 1-3 PSP mogły przeżyć w tradycyjny sposób Rosenmontag (Różany Poniedziałek). W czasach pandemii karnawał świętuje się inaczej.

Co roku w zapustny poniedziałek dobrzeńscy uczniowie i nauczyciele języka niemieckiego przychodzili do szkoły w wymyślnych strojach.

W tym roku postanowiono utrzymać szkolną tradycję i nie poddać się pandemii korona wirusa. Uczniowie mający w tym dniu lekcje języka niemieckiego poznawali zwyczaje karnawałowe krajów niemieckojęzycznych. Miłą odmianą, zarówna dla uczniów jak i nauczycieli było możliwość zobaczenia się w przebraniach karnawałowych.

Pozdrawiamy karnawałowym Alaaf!


karnaval1
karnaval2

image4