^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
   Miło nam poinformować, że uczennica PSP nr 3, należącego do Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, awansowała do finału WKJN, który odbędzie się w czwartek 18.02.2021r. na UO.
   Tegoroczny konkurs był  wyjątkowo trudny, a uczestnicy eliminacji gminnych reprezentowali bardzo wysoki poziom. Uczestnicy tego etapu musieli wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami językowymi, przekraczającymi zakres programu nauczania w szkole podstawowej. Również była sprawdzana  wiedza z  takich dziedzin jak: polityka , geografia i zwyczaje  Niemiec.
   W eliminacjach gminnych  godnie reprezentowało naszą społeczność szkolną troje uczniów: Emily Przybyła, która w eliminacjach gminnych zajęła 1 m-ce, Roman Mikoszek, który zajął 3 m-ce a także Anika Zdera, która uklasowała się tuż za podium.
   Dziękujemy Emily, Romkowi i Anice  za ogromny wkład pracy, poświęcony czas, który przeznaczyli na przygotowania.  Zdobytą wiedzę i  umiejętności językowe będą mogli wykorzystać  już w niedługiej w przyszłości, startując w Olimpiadzie Języka Niemieckiego dla szkół średnich.

  image1image2