^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

 

WP 20151209 10 50 42 ProW dniach 9-10 grudnia uczniowie klas pierwszych liceum w ramach realizacji wiedzy o kulturze wzięli udział w zajęciach w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, gdzie mieli niecodzienną okazję wysłuchać interesującego wykładu historyka sztuki i kuratora wystaw, Agnieszki Dela-Kropiowskiej, na temat nowych mediów w sztuce. Wykład ilustrowany był przykładami współczesnych polskich instalacji, sztuk wideo i performanców, również realizowanych przez galerię w Opolu.
Uczniowie obejrzeli także ekspozycję World Press Photo. Składają się na nią najważniejsze i najlepsze zdjęcia, jakie w minionym roku ukazały się na łamach prasy, w tym kadry z wydarzeń, które były śledzone przez cały świat. Istotnymi elementami wystawy są fotoreportaże poruszające ważne problemy społeczne, takie jak ekologia, nietolerancja, imigranci.
Wycieczka zakończyła się seansem kinowym. Obejrzeliśmy najnowszą ekranizację Szekspirowskiego dramatu „Makbet” w reżyserii Justina Kurzela.

Mirosława Grabowska

 

 

WP 20151209 09 57 30 Pro

WP 20151209 10 43 46 Pro

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3