^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

20160615 14555415 czerwca 2016r. na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Wiejskich w lekkoatletyce. Gimnazjum z Dobrzenia Wielkiego reprezentowała grupa 18 uczniów. Bardzo dobry występ zaliczył Robin Biliński, który na dystansie 1000m okazał się bezkonkurencyjny i z czasem 2:52,68 wywalczył złoty medal.

Nie był to jednak jedyny medal Robina w tych zawodach. Chłopcy z naszego gimnazjum wywalczyli srebrny medal w sztafecie olimpijskiej. W której na pierwszej zmianie na trudnym dystansie 800m dobrze zaprezentował się Michał Bekus, na drugiej zmianie na dystansie 400m pobiegł Bartek Gut, trzecia zmiana i dystans 200m pokonał Robin Biliński, na ostatniej zmianie 100m pobiegł Sebastian Skóra.

Pozostałe osoby także zaliczyły udane występy, mimo iż nie stanęli na podium. Duża grupa uczniów to pierwszoklasiści, dla których występ w tych zawodach i walka bezpośrednia z dwa lata starszymi rówieśnikami to ogromne wyzwanie. Poziom poszczególnych konkurencji był bardzo wysoki, obsada bardzo liczna, w poszczególnych konkurencjach startowało około 30 zawodników ze szkół z naszego województwa. W sztafecie olimpijskiej chłopców i dziewcząt uczestniczyło 12 szkół. Szczygłówe wyniki będą opublikowane po otrzymaniu protokołów zawodów. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania, szczególnie iż w tak upalny dzień, czasem kilka godzin czekali na swój start. Dziękujemy za wytrwałość i charakter, serdeczne gratulacje i podziękowania.

20160615 151153

 

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3