^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

olimpada matematycznaW tym roku już po raz 47 odbył się finał jednego z najważniejszych matematycznych konkursów wojewódzkich, tj. Małej Olimpiady Matematycznej. Nie zabrakło również na nim przedstawicieli naszej szkoły: Dominiki Troczki, Bartłomieja Jagielskiego, Michała Warzechy oraz Marka Świtały, którzy pomyślnie przebrnęli etap szkolny zawodów.

W finale, który odbywał się na Politechnice Opolskiej, przez 180 minut musieli zmagać się oni z czterema problemowymi zadaniami. Na szczególne wyróżnienie z tego grona zasługuje Dominika Troczka, która na 33 osób piszących w kategorii klas III LO z województwa opolskiego zajęła bardzo dobre 7 miejsce. Warto dodać, że tylko jedna osoba uzyskała w tej kategorii tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady i życzymy wielu matematycznych sukcesów!

Paweł Słaby

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow