^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
życieprzedtobaFinał wojewódzkiego projektu „Przyhamuj, życie przed Tobą!” połączono z konkursem o tej samej nazwie. Wcześniej podsumowano projekt, a opolski kurator – Michał Siek – wręczył certyfikaty zaświadczające o udziale w V edycji programu „Bezpieczna Szkoła”. Impreza odbyła się w środę, 14 czerwca, w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Kampania „Przyhamuj, życie przed Tobą!” była kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Opolszczyzny. W ramach projektu zorganizowano jedenaście spotkań, w tym jedno w Dobrzeniu Wielkim, podczas których młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz jak prawidłowo przygotować pojazd i jego pasażerów do jazdy. Uczniowie ćwiczyli też zasady awaryjnego zachowania na symulatorach dachowania i zderzeń.

W konkursie kończącym IV edycję kampanii „Przyhamuj, życie przed Tobą!” wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkół z całego województwa. Członkowie każdej z drużyn musieli rozwiązać test ze znajomości zasad ruchu drogowego. Dwóch spośród nich stanęło też przed zadaniem opatrzenia rany poszkodowanemu i prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie. Jedna, posiadająca prawo jazdy osoba, musiała również pokonać slalom samochodem egzaminacyjnym z WORD-u.

Organizatorami kampanii byli: Kuratorium Oświaty w Opolu, opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Polski Związek Motorowy w Opolu.
W naszej galerii obejrzeć można zdjęcia z tego wydarzenia.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasaeszkolalogo4odsonylogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszp