^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

sprzatanie swiata Wysłuchali prelekcji na temat ochrony przyrody i posprzątali okolicę szkoły, a później rywalizowali ze sobą nad jeziorem Balaton i na koniec wzięli udział w Festiwalu Kolorów. Młodzież z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim pożegnała w środę lato.
Hasłami przewodnimi happeningu były ekologia i ochrona środowiska. Dzień rozpoczął wykład Dominika Łęgowskiego, pracownika naukowego Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, na temat występujących w parku gatunków zwierząt i roślin oraz konieczności ich chronienia.
Później uczniowie rozpoczęli akcję sprzątania świata. Młodzież, podzielona na grupy, wysprzątała okolice szkoły oraz Balatonu i Okoniówki, a następnie przeniosła się nad Balaton, gdzie mogli przystąpić do konkursów tematycznych.
Wśród nich znalazły się artystyczny – na najładniejszą pracę plastyczną przedstawiającą pejzaż Balatonu – oraz terenowo-naukowy. W tym drugim, jedna grupa z każdej klasy liceum musiała wykonać sześć zadań. Pięć z nich dotyczyło dziedzin biologii, geografii, chemii, fizyki i ekologii, a pytania związane były z ochroną środowiska. Szóste polegało na ułożeniu z siebie samych napisu „ekologia”.
Rywalizacja nad Balatonem toczyła się także na przygotowanych boiskach – uczniowie mogli wziąć udział w turniejach siatkówki plażowej, badmintona i piłki nożnej. Poza konkurencją młodzież relaksowała się pływając kajakami i spędzając czas przy ognisku.
Pożegnanie lata zakończył Festiwal Kolorów – zabawa, polegająca na jak największym ubrudzeniu siebie i swoich znajomych kolorowymi proszkami „holi”. Najciekawszemu dla młodzieży punktowi programu towarzyszyły energiczna muzyka i śmiech.
autor: Tomasz Chabior
fot: Tomasz Chabior, Marcin Luszczyk.
Zdjęcia z tego wydarzenia możemy obejrzeć w naszej galerii.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3