Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 8 lutego 2022r., jednak zgodnie z założeniami organizatorów lokalne inicjatywy na rzecz młodych internautów mogą być podejmowane od początku lutego do końca marca 2022r.
Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim - z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy - od kilku lat współuczestniczy w tych obchodach. Z tej okazji 9 marca 2022r. gościliśmy w naszej szkole młodszą aspirant Panią Monikę Solich oraz sierżant Zuzannę Szeląg z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkimi. Zaproszone Panie przeprowadziły prelekcje dla naszej młodzieży przekazując cenne wskazówki na temat zasad zachowania bezpieczeństwa w sieci oraz przeciwdziałania cyberprzemocy, a także omówiły ogólne zasady dotyczące odpowiedzialności karnej osób nieletnich.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z obchodów Dnia Bezpiecznego