Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

LARP Klimatyczny Fortitude

Manipulacja, rywalizacja, kłamstwa, kumoterstwo - świat wielkiej polityki? Nie, to wynik gry fabularnej LARP Klimatyczny Fortitude w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Było też bardzo pozytywnie - szczera chęć niesienia pomocy ludziom, troska o środowisko naturalne, zaduma nad kondycją świata i naszym realnym wpływem na dobrostan przyszłych pokoleń. 
Uczniowie Technikum, Liceum i Szkoły Podstawowej wcielili się w role wysokiej rangi dyplomatów reprezentujących poszczególne państwa i starających się osiągnąć różne cele podczas szczytu klimatycznego 2050. A Ty co byś wybrał? Własne dobro, czy dobro otaczającego Cię świata? Korzyści materialne, czy korzyści dla przyszłych pokoleń? 
Z okazji Dnia Ziemi warto poświęcić chwilę na zadumę nad losem ludzi, zwierząt i roślin, który w ogromnej mierze zależy od nas, tu i teraz.
Wielkie podziękowania dla Fundacji Edukacyjnej NAUSIKA za poprowadzenie gry oraz dla Pawła i Nathana z 3Tg - pomysłodawców i organizatorów całego przedsięwzięcia. Chłopcy, jesteście wielcy!  Było pięknie i prosimy o więcej.