Statystyki

  • Odwiedziło nas: 21669
  • Do końca roku: 228 dni
  • Do wakacji: 38 dni

Kalendarium

Wtorek, 2022-05-17

Imieniny: Brunony, Sławomira

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj na tablicy

Szanowni Państwo/ Rodzice / Opiekunowie naszych uczniów,

serdecznie zapraszamy w dniu 18 maja 2022r., godz. 17:00, na spotkania z wychowawcami  nauczycielami.

Przypominamy, że w 24, 25, 26 maja 2022r. odbywać się będzie egzamin ósmoklasisty. Dni te są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów PSP. Uczniowie LO – zajęcia dydaktyczne wg planu.

 

Wychowawcy czekać będą na Państwach w salach:

Klasa  Wychowawca  Sala
I p. Daria Libawska 118
II p. Katarzyna Wojnarowska 111
III p. Daria Pieczara 114
IV p. Marta Zdzuj 113
VII p. Roman Partykowski 304
VIII p. Małgorzata Długosz 214

Aktualności

Przedstawienie kukiełkowe klasy II

 

W ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej klasa II przygotowała przedstawienie pt: " Kto zjadł sałatę ?"

Uczniowie samodzielnie przygotowali dekorację oraz zrobili kukiełki.

Nagrody za udział w konkursach zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Zdrowia i Ziemi rozdane

      W ubiegłym tygodniu podsumowaliśmy konkursy zorganizowane w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Zdrowia oraz Dnia Ziemi.

Poniżej prezentujemy listę laureatów:

Konkurs fotograficzny „ Zdrowie na talerzu”

1 miejsce Laura Kokot kl.8

2 miejsce Luiza Kokot kl. 1

3 miejsce Kamila Piekorz kl. 2

 

Kroniki szkolne w zasobach Szkolnego Multimedialnego Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego

W zasobach naszego Szkolnego Multimedialnego Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego znalazł się zbiór 35 kronik szkonych tworzonych w latach 1951-2014, a zatem od zamiaru powołania szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego (szkoły oficjalnie utworzono w 1953 r.) po czas spopularyzowania dokumentacji elektronicznej. Ten pokaźny zbiór dokumentów można ze względów merytorycznych podzielić na trzy grupy:
1)Kroniki dokumentujące życie szkoły;
2)Księgi pamiątkowe tworzone z myślą o uhonorowaniu jednego wydarzenia, np. nadania szkole imienia;
3)Kroniki organizacji i agend szkolnych.
 

Artystyczne Opole

         5.05 klasa I i III w ramach projektu  dzieci  spacerowały śladami św. Wojciecha.  Poznały legendę o św. Wojciechu i  odwiedziły studnię . W Muzeum Śląska Opolskiego dzieci zwiedzały wystawę grodu Ostrówek.  Udaliśmy się  do Katedry opolskiej i  obejrzeliśmy mury obronne Opola. Następnie wybraliśmy się do Muzeum Piosenki Polskiej, dzieci świetnie czuły się na scenie,  a w  Muzeum z wielkim ożywieniem słuchały i nagrywały piosenki. 

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

       XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzić będziemy od 8 do 15 maja 2022 roku. Hasłem tegorocznej edycji jest "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Tydzień Bibliotek – organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek. Celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza.
Z tej okazji zapraszamy naszych czytelników 2 czerwca do udziału w teleturnieju wiedzy o romantyzmie (uczniowie LO i Technikum) oraz w kolejnej edycji rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz" (klasy 1-3).

LARP Klimatyczny Fortitude

Manipulacja, rywalizacja, kłamstwa, kumoterstwo - świat wielkiej polityki? Nie, to wynik gry fabularnej LARP Klimatyczny Fortitude w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Było też bardzo pozytywnie - szczera chęć niesienia pomocy ludziom, troska o środowisko naturalne, zaduma nad kondycją świata i naszym realnym wpływem na dobrostan przyszłych pokoleń. 
Uczniowie Technikum, Liceum i Szkoły Podstawowej wcielili się w role wysokiej rangi dyplomatów reprezentujących poszczególne państwa i starających się osiągnąć różne cele podczas szczytu klimatycznego 2050. A Ty co byś wybrał? Własne dobro, czy dobro otaczającego Cię świata? Korzyści materialne, czy korzyści dla przyszłych pokoleń? 
 

Dzień Ziemi

               Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w nasze szkole Dzień Ziemi . Z tej okazji uczniów klas I – III odwiedziła pani Sylwia Tarkowska pracownik Spółki Prowod, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat segregacji odpadów w naszej gminie. W czasie zajęć okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na ten temat oraz znają wiele sposobów jak dbać o środowisko naturalne. Znakomicie radziły sobie z segregowaniem odpadów, wykazały się również dużą wiedzą na temat postępowania z odpadami niebezpiecznymi.

Sprzątamy dla Polski

                  W dniu dzisiejszym, tj. 22 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątamy Dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Uczniowie klas I, II, III, VII, VIII i ILO  wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci porządkowali tereny w okolicach szkoły, osiedla, dworca i Balatonu.
Na niewielkim obszarze naszej miejscowości zebraliśmy, aż  26 worków śmieci. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji.
Poniżej obszerna fotoleracja.  
 

Akcja Żonkile

Akcja Żonkile
"I ci ginący, samotni,
Już zapomniani od świata" /Cz. Miłosz "Campo di Fiori", Warszawa - Wielkanoc 1943"/
Słowami Czesława Miłosza z wiersza "Campo di Fiori" chcemy uczcić pamięć ofiar Holocaustu i oddać hołd uczestnikom powstania w getcie warszawskim (19 kwietnia 1943 r.). Po raz kolejny, z okazji 79. rocznicy tego wydarzenia, bierzemy udział w akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa Marka Edelmana, jednego z przywódców powstania, "czy w getcie była miłość?", które zadał w książce "I była miłość w getcie". Skłaniają nas one do refleksji, czym była i co znaczyła miłość w getcie (rodzicielska, do przyjaciół, idei aż po miłość romantyczną). Jakie przyjmowała oblicze ?
 

Nie tylko jajka, bazie i baranki

        11.04  klasa 1 i 3 w ramach projektu pojechała na wycieczkę do MDK w Opolu. Dzieci  poznały zwyczaje, tradycje i przesądy  związane z okresem Wielkanocnym. Ulepiły z gliny zajączki, koszyczki i baranki. Wykonały żółte kurczaczki oraz upiekły smaczne babeczki, które w mig zostały zjedzone.