Statystyki

  • Odwiedziło nas: 65094
  • Do końca roku: 333 dni
  • Do wakacji: 142 dni

Kalendarium

Środa, 2023-02-01

Imieniny: Brygidy, Dobrogniewa

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

       8 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Urocze przygody wiecznie głodnego Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zna prawie każdy z nas. Uczniowie klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 włączyli się w obchody tego  wyjątkowego święta i wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Wysłuchali fragmenty powieści o przygodach misia i jego przyjaciół, rozwiązali krzyżówki i zagadki słowno – obrazkowe oraz wykonali prace plastyczne. Były to niezwykle inspirujące zajęcia, które przypomniały nam, że dla bohaterów opowieści o Stumilowym Lesie przyjaźń jest najważniejsza, a  radość można czerpać z każdego dnia i najmniejszej rzeczy. 

W świątecznym klimacie

 Uczniowie klas 1-3 przygotowując się do zbliżających świąt uczestniczyli w warsztatach. Klasy 2 i 3 poznały tradycje i zwyczaje świąteczne swoich dziadków. Na koniec przygotowały światy, według wierzeń naszych dziadków miały zapewnić dostatek i pomyślność. Klasa 1 natomiast przeniosła się  w pachnący świat przypraw, które potrzebne są do wypieku świątecznych pierników. Na koniec udekorowały własne pierniki, które były bardzo kolorowe i z apetytem je zjadały.

Akcja "Daj się wkręcić" po raz kolejny w naszej szkole

 
Zebraliśmy prawie 130kg nakrętek. Klasom, które włączyły się do akcji serdecznie dziękujemy. W tym roku zbiórka odbyła się dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Siołkowicach.
Klasa 5SP zebrała najwięcej zakrętek (47kg) dlatego otrzymuje bon na dofinansowanie wycieczki klasowej.

Uczymy się robić świece.

Dnia 15 grudnia dzieci z klas 1-3 wzięły udział w warsztatach robienia świec żelowych.  Świetlica zamieniła się w warsztat, a cudowny zapach unosił się na całą szkołę. Najpierw dzieci wsypywały do słoiczków kolorowy piasek i kamyczki, następnie układały suszone plastry owoców i anyż oraz dekorowały gwiazdkami i choinkami. Potem kilka kropel zapachu gumy balonowej, piernika, róży albo wanilii.  Następnie Pan prowadzący zajęcia rozgrzewał żel i zalewał świece. Powstały piękne kompozycje, które pakowaliśmy w ozdobne folie. Trochę pracy, kreatywność dzieci i prezent gotowy.

Jasełka dla rodziców.

14 grudnia  odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez najmłodszych uczniów pod czujnym okiem Pani Katarzyny  Wojnarowskiej - reżysera spektaklu. 
Piękne, magiczne widowisko, łączące wrażenia zarówno dźwiękowe jak i wizualne, pozwoliło nam wszystkim odczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
A kiedy wyszliśmy ze szkoły... padał śnieg!
Dziękujemy wszystkim wspaniałym aktorom oraz ich nauczycielkom za wystawienie tak wspaniałego spektaklu!
#LabolatoriaPrzyszłości

Wycieczka do Opola klas 1 i 2

              Dnia 10 grudnia klasa 1 i 2 były na wycieczce w Opolu, w ramach projektu "Mały Opolanin". W Muzeum Śląska Opolskiego dzieci miały okazję zobaczyć dawne życie na wsi i porównać je do czasów obecnych. Wysłuchały z zaciekawieniem jak kiedyś pracowano na roli, jak łowiono ryby i w jaki sposób zdobywano pożywienie. Ciekawa też była ekspozycja dawnych ubiorów oraz wyposażeń wiejskich chat. Następnie przeszliśmy rynkiem opolskim do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych. Każde dziecko wykonało własnoręcznie świąteczny lampion, a następnie piekliśmy świąteczne pierniki. Do szkoły wróciliśmy z zapachem świąt i głową pełną kreatywnych pomysłów na dekoracje świąteczne

Mikołajkowa wycieczka do Opola

          Dnia 7 grudnia w ramach prezentu Mikołajkowego uczniowie klasy 3 pojechali na wycieczkę do Opola. Po krótkim spacerze po opolskim Rynku  udali się do kina na film pt: "Wielki, zielony krokodyl domowy". Po seansie odziwedzili Galerię  Sztuki Współczesnej, gdzie obejrzeli wystawę fotografii Andrzeja Tobisa " Ruch Polski wokół Słońca" , a podczas krótkiego warsztatu  dowiedzieli się, że "galeria nie gryzie". To była kolejna bardzo udana i ciekawa wycieczka. Dziękujuemy Mikołajowi za wspaniały prezent. 

Mikołajki

6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj i obdarował wszystkich słodkimi upominkami. 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji na FB 

Klasa II dokarmia ptaki

Zima to szczególny czas, w którym powinniśmy pomyśleć o zwierzętach, które mają problem ze zdobyciem pożywienia. Klasa 2 postanowiła się tym zająć i powiesiła w najbliższej okolicy szkoły kule z karmą dla ptaków.