Statystyki

  • Odwiedziło nas: 41865
  • Do końca roku: 92 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Kalendarium

Piątek, 2022-09-30

Imieniny: Geraldy, Honoriusza

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat:
- bezpiecznego poruszania się,
- bezpiecznej jazdy rowerem,
- rodzajów przemocy,
- agresji występującej w środowisku szkolnym i internecie oraz jakie są jej konsekwencje.
Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: 
- klasy I, II, III
- klasy IV, V, VIII
Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Dzień Chłopaka

       30.09. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski złożył panom -tym małym i dużym – życzenia i wręczył specjalne upominki - pyszne, czekoladowe babeczki.  

O swoich kolegach nie zapomniały też dziewczyny  z poszczególnych klas oraz panie nauczycielki!

Więcej zdjęć z Dnia Chłopaka na FB

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  w którym wzięło udział 25 uczestników z klas II – V. Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, kształtowanie umiejętności pięknego czytania i popularyzacja książek dla dzieci. 

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Katarzyna Wojnarowska, p. Katarzyna Czok oraz p. Daria Libawska, a kryteria oceny obejmowały: poprawność, płynność, tempo oraz intonację i wyrazistość  czytania.   Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki konkursu. Warto wspomnieć, że wskazanie zwycięzców nie było łatwym zadaniem, ponieważ, wszyscy uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania, byli doskonale przygotowani i pięknie czytali wybrane teksty.

 

Dzień Głośnego Czytania w klasie 1

29.09 w naszej klasie odbyło się głośne czytanie. Najpierw uczennice II klasy LO przeczytały dzieciom bajkę pt. „Słowik”. Następnie chętne dzieci przeczytały fragmenty wybrane przez siebie. W konkursie udział wzięło 19 dzieci.

I miejsce zdobył Jakub Rippel

II miejsce Michał Stawiński

III miejsce Maria Miśkowiec, Antoni Skorupa

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim którzy wzięli udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów. 

Więcej zdjęć w galerii na FB

Dzień Jabłka

28.09 klasa 1 uczciła Święto Jabłka w swojej klasie. Z tej okazji były zadania , prace plastyczne oczywiście wszystko związane z jabłkiem. Na koniec dzieci przygotowały sok jabłkowy, który wszyscy ze smakiem wypili.

Więcej zdjęć w galerii na FB

Sprzątanie Świata

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły  przyłaczyli się do akcji "Sprzątania Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze".

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję. 

 

Lekcja o minerałach

Czy wiecie co to azuryt, celestyn, galena? To minerały.

Te i wieli innych poznali dzisiaj uczniowie klasy III, a stało się to za sprawą Jakuba Wesołowskiego, który posiada bogatą wiedzę na ich temat i podzielił się nią ze swoimi kolegami.  To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy . 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września uczniowie klas I – III obchodzili Międzynarodowy  Dzień Kropki.  Z tego powodu wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach- uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas zajęć dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti oraz rozmawiały na temat wiary we własne możliwości.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

         1 września 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim rozpoczęli kolejny rok szkolny. Na inauguracji nowego roku szkolnego obecni byli nauczyciele oraz uczniowie klas 1-8. Razem z nimi licznie stawili się rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Pierwszego września 2022 roku w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim rozpoczął się nowy etap historii szkoły ponieważ urząd Dyrektora szkoły objął Pan Piotr Worobiec. Powitano nowego dyrektora życząc mu satysfakcji z nowej pracy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły witając wszystkich zebranych oraz życząc wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Głos zabrała wychowawczyni klasy 1 Pani Daria Pieczara życząc dzieciom wielu sukcesów oraz rozdała piękne rogi obfitości. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.