Statystyki

  • Odwiedziło nas: 35044
  • Do końca roku: 136 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Środa, 2022-08-17

Imieniny: Anity, Elizy

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Dzień Ziemi

               Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w nasze szkole Dzień Ziemi . Z tej okazji uczniów klas I – III odwiedziła pani Sylwia Tarkowska pracownik Spółki Prowod, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat segregacji odpadów w naszej gminie. W czasie zajęć okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na ten temat oraz znają wiele sposobów jak dbać o środowisko naturalne. Znakomicie radziły sobie z segregowaniem odpadów, wykazały się również dużą wiedzą na temat postępowania z odpadami niebezpiecznymi.

Z uczniami klasy VII i VIII spotkał się  natomiast pan Dominik Łęgowski – pracownik Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, który przeprowadził prelekcję na temat roli i znaczenia zadrzewień.   

Z okazji Dnia Ziemi odbył się także pokaz ekomody przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów . Wszystkie stroje zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, m.in.: folii, papieru, gazet, opakowań, rolek po papierze toaletowym, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek, zużytych płyt CD i wielu innych... Na pokazie mody można było zobaczyć  współczesną czarownicę, żołnierza, syrenę, a także damy dworu. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy, biżuteria z surowców wtórnych oraz torebki.

Wszystkie stroje podczas pokazu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Autor: Katarzyna Wojnarowska