Statystyki

  • Odwiedziło nas: 21688
  • Do końca roku: 228 dni
  • Do wakacji: 38 dni

Kalendarium

Wtorek, 2022-05-17

Imieniny: Brunony, Sławomira

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2021/22

Nagrody za udział w konkursach zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Zdrowia i Ziemi rozdane

      W ubiegłym tygodniu podsumowaliśmy konkursy zorganizowane w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Zdrowia oraz Dnia Ziemi.

Poniżej prezentujemy listę laureatów:

Konkurs fotograficzny „ Zdrowie na talerzu”

1 miejsce Laura Kokot kl.8

2 miejsce Luiza Kokot kl. 1

3 miejsce Kamila Piekorz kl. 2

 

LARP Klimatyczny Fortitude

Manipulacja, rywalizacja, kłamstwa, kumoterstwo - świat wielkiej polityki? Nie, to wynik gry fabularnej LARP Klimatyczny Fortitude w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Było też bardzo pozytywnie - szczera chęć niesienia pomocy ludziom, troska o środowisko naturalne, zaduma nad kondycją świata i naszym realnym wpływem na dobrostan przyszłych pokoleń. 
Uczniowie Technikum, Liceum i Szkoły Podstawowej wcielili się w role wysokiej rangi dyplomatów reprezentujących poszczególne państwa i starających się osiągnąć różne cele podczas szczytu klimatycznego 2050. A Ty co byś wybrał? Własne dobro, czy dobro otaczającego Cię świata? Korzyści materialne, czy korzyści dla przyszłych pokoleń? 
 

Sprzątamy dla Polski

                  W dniu dzisiejszym, tj. 22 kwietnia br. nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątamy Dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Uczniowie klas I, II, III, VII, VIII i ILO  wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci porządkowali tereny w okolicach szkoły, osiedla, dworca i Balatonu.
Na niewielkim obszarze naszej miejscowości zebraliśmy, aż  26 worków śmieci. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji.
Poniżej obszerna fotoleracja.  
 

Dzień Ziemi

               Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy w nasze szkole Dzień Ziemi . Z tej okazji uczniów klas I – III odwiedziła pani Sylwia Tarkowska pracownik Spółki Prowod, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat segregacji odpadów w naszej gminie. W czasie zajęć okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na ten temat oraz znają wiele sposobów jak dbać o środowisko naturalne. Znakomicie radziły sobie z segregowaniem odpadów, wykazały się również dużą wiedzą na temat postępowania z odpadami niebezpiecznymi.

Nie tylko jajka, bazie i baranki

        11.04  klasa 1 i 3 w ramach projektu pojechała na wycieczkę do MDK w Opolu. Dzieci  poznały zwyczaje, tradycje i przesądy  związane z okresem Wielkanocnym. Ulepiły z gliny zajączki, koszyczki i baranki. Wykonały żółte kurczaczki oraz upiekły smaczne babeczki, które w mig zostały zjedzone.

Warsztaty wielkanocne

        Dnia 8 kwietnia  odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne w  dla uczniów klas I – III. Warsztaty prowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Dobrzenianki”: Jadwiga Wrońska, Gabriela Kollmann, Monika Mościcka oraz Ilona Gajowniczek.

Panie opowiedziały dzieciom o tradycjach, zwyczajach  i symbolach świątecznych, zapoznały je z naturalnymi sposobami barwienia jajek oraz zaprezentowały techniki ich zdobienia. W czasie warsztatów dzieci miały okazję ozdobić jajka techniką rytowniczą i  wytrawiania octem. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością  i  po 45 minutach powstały pisankowe cudeńka, które trafią na wielkanocne stoły. Warsztaty minęły w  radosnej atmosferze i wprowadziły uczniów w czas przygotowań do zbliżających się świąt. 

Prima aprilisowe lekcje wychowania fizycznego.

      Dziś  lekcje wychowania fizycznego  w klasach 1-3 miały formę jogi  dla dzieci - była to opowieść ruchowa. Uczniowie mogli  się zrelaksować i wyciszyć, a przy okazji poznali dwie bajki:  o " Czarownicy "  i  "Królu"

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

           Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. 

W naszej szkole obchodziliśmy  ten dzień dzisiaj - 1 kwietnia.  Uczniowie klas I - IV  przyszli  do szkoły ubrani na niebiesko , a drzwi swoich klas ozdobili  symbolami nawiązującymi do tego święta. W klasach przeprowadzono także  pogadanki i prelekcje na temat autyzmu.   

         

Tak zaczęliśmy pierwszy tydzień wiosny!

              Tydzień Kolorów w naszej szkole przebiegł  rewelacyjnie i wielu uczniów zaangażowało się w akcję, która polegała na tym, że w dany dzień ubieraliśmy się w kolory nawiązujące do flag Polski i Ukrainy. Akcja miała na celu pokazanie naszej solidarności wobec osób i sytuacji dziejącej się w Ukrainie oraz pokazanie nowym kolegom i koleżankom naszego szacunku wobec nich.

Witamy wiosnę

               21 marca  przywitaliśmy w naszej szkole Wiosnę. Był to dzień kolorowych skarpetek ( w ten sposób przypomnieliśmy o obchodzonym dzisiaj   Światowym Dniu  Zespołu Downa) oraz dzień bez podręczników  i  tornistrów.  Już od samego rana na najmłodszych  uczniów czekało wiele atrakcji.

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od Turnieju o tematyce wiosennej, którego organizatorem była Pani Katarzyna Wojnarowska. Drużyny klas I – III rywalizowały w wielu „wiosennych” konkurencjach. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki,  układali wiosenne puzzle, odczytywali hasła z kodów QR, odgadywali  zagadki, rozpoznawali i podpisywali zwiastuny wiosny. Odbyły się także matematyczne  i sprawnościowe wyścigi  rzędów. Klasy otrzymały również zadanie, aby  „ubrać” Panią Wiosnę w kwiecistą sukienkę oraz ozdobić napis: Wiosna. Rywalizacja między drużynami  była bardzo zacięta, ale ostatecznie wszystkie klasy zasłużyły na nagrodę.