Statystyki

  • Odwiedziło nas: 21657
  • Do końca roku: 229 dni
  • Do wakacji: 39 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2022-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2021/22

Uczniowie klasy VIII - Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego " InstaLogik"

            Miło nam poinformować, że Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego  InstaLogik.  Zuzanna osiągnęła najlepszy wynik w powiecie opolskim, natomiast Szymon uplasował  się na drugiej pozycji.  Konkurs trwał od października i  przebiegał w trzech etapach, w czasie  których  uczniowie mierzyli się z zadaniami logicznymi, matematycznymi oraz programistycznymi.  

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym

szkolny koordynator - Katarzyna Wojnarowska

Konkurs Wiedzy Religijnej "Żak - 2022"

Paweł Kałuża uczeń VIII klasy SP został finalistą konkursu Wiedzy Religijnej "Żak- 2022" Bliżej Boga, bliżej człowieka.
Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

Konkurs recytatorski: "Młodzież recytuje poezję" - etap rejonowy

            30.03.2022r. w Samorządowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Popielowie odbył się rejonowy etap konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" w języku niemieckim. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gmin Łubniany, Dobrzeń Wielki, Lubsza, Świerczów, Popielów, Pokój, Murów, Wilków, Turawa, Brzeg i Ozimek.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie. W kategorii klas 4-6  II miejsce zajął Jonasz Suchecki, a Olivia Unruh zajęła III miejce. Uczniowie uczęszczają do 4 klasy i był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Oboje zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w maju. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim"

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pn.: „Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu i życzymy sukcesów w nauce!
Oto nazwiska zwycięzców i laureatów:
Zwycięzcy:
Uczniowie klas I-III
Florian Bialas – kl. II (PSP Nr 3 Dobrzeń Wielki) – I miejsce
Blanka Roj – kl. III b (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – II miejsce
Martyna Ługowska - kl. III b (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – III miejsce
Uczniowie klas IV-VIII
Jakub Pampuch – kl. IV c (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – I miejsce
Olivia Unruh – kl. IV (PSP Nr 3 Dobrzeń Wielki) – II miejsce
Lidia Kruszelnicka – kl. VII (ZS-P Kup) – III miejsce
 

Zofia Tasiemska finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Uczennica klasy 8 -  Zofia Tasiemska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia, które było możliwe dzięki jej ogromnej pracy i zaangażowaniu. 
Zosia przygotowywała się do konkursu pod opieką pana Adama Czubata.

Anika Zdera laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Uczennica 8 klasy - Anika Zdera została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022, powtarzając tym samym sukcesy swoich poprzedniczek z ubiegłych lat. Jest to ogromny sukces, ponieważ wojewódzkie konkursy przedmiotowe cieszą się ogromnym prestiżem i zwalniają ósmoklasistów z egzaminów oraz są mile widziane w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy  i gratulujemy Anice za ogromny wkład pracy, poświęcony czas, który przeznaczyła na przygotowania do poszczególnych etapów konkursu.

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

We wtorek, 18 stycznia 2022 r. w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów, po trzy osoby z każdej ze szkół w Dobrzeniu Wielkim. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami, w których sprawdzana była nie tylko wiedza, ale również umiejętność łączenia faktów i logicznego myślenia.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali : Zosia Brzeżańska, która zajęła w konkursie I miejsce oraz  Adam Klosa, który uplasował się na II miejscu.  
Gratulujemy!
 

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Maja Żołnowska i Maksymilian Paprocki najlepszymi geografami w gminie!
W dniu 17.01.2022r. odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział Maja Żołnowska uczennica PSP nr 3 oraz Maksymilian Paprocki- uczeń PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Laureatem konkursu został Maks zajmując I miejsce, II miejsce przypadło dla Maii.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Etap Gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Dnia 12 stycznia odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, w którym udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły.
Anika Zdera, uczennica kl. VIII zajęła  II miejsce, a Fabian Kaluża z kl. VII - III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywala p. Beata Jonczyk.
Serdecznie gratulujemy!