Statystyki

  • Odwiedziło nas: 41910
  • Do końca roku: 91 dni
  • Do wakacji: 265 dni

Kalendarium

Sobota, 2022-10-01

Imieniny: Heloizy, Igora

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy III

Lekcja o minerałach

Czy wiecie co to azuryt, celestyn, galena? To minerały.

Te i wieli innych poznali dzisiaj uczniowie klasy III, a stało się to za sprawą Jakuba Wesołowskiego, który posiada bogatą wiedzę na ich temat i podzielił się nią ze swoimi kolegami.  To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy . 

 

Przedstawienie kukiełkowe klasy II

 

W ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej klasa II przygotowała przedstawienie pt: " Kto zjadł sałatę ?"

Uczniowie samodzielnie przygotowali dekorację oraz zrobili kukiełki.

Międzynarodowy Dzień Muffinki

        30 marca na całym  świecie obchodzony jest Światowy Dzień Muffinki.  Uczniowie klasy II postanowili uczcić to święto i własnoręcznie upiec babeczki. Z wielkim  zapałem przystąpili do pracy  i w okamgnieniu upiekli czekoladowe i waniliowe babeczki, które potem pięknie polukrowali i ozdobili. Na koniec nie pozostało nic innego  jak spałaszować te słodkości. 

Nadajemy przedmiotom drugie życie.

O tym , że można zrobić coś z niczego po raz kolejny dowiedzieli się uczniowie klasy II. Z puszek po napojach i gazet stworzyli piękne zwierzątka. 

Efekty ich pracy w galerii. 

Klasa II obchodzi Światowy Dzień Wody

Uczniowie klasy II  aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca.

Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej  zdobyli wiedzę na temat wody i jej tajemnic,  poznali jej właściwości fizyczne i chemiczne,  dowiedzieli się  jaką rolę pełni woda w przyrodzie i jakie ma znaczenie  w życiu człowieka.  Przypomnieli sobie rodzaje wód, stany skupienia i obieg wody w przyrodzie.

W czasie zajęć nie zabrakło tak lubianych przez dzieci  eksperymentów i doświadczeń. Dzieci obserwowały” wędrującą” wodę, badały co pływa, a co tonie, obserwowały  transport wody w roślinach,  zobaczyły jak  powstaje deszcz. Uczniowie mieszali, przelewali, odmierzali i bawili się wodą. Zajęcia zakończyły się burzą mózgów na temat sposobów oszczędzania wody.

Omawiamy lekturę " Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

     Niedawno w kanonie lektur szkolnych pojawiła się książka Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)” Tydzień temu lekturę tę omawiali uczniowie klasy II i sprawiło im to wielką frajdę , bo jak się okazało  przygody skarpetek, które wyruszają w świat, aby zrobić karierę lub pomagać innym są  ciekawe, wciągające i niewiarygodne. Podsumowaniem zajęć z lekturą było stworzenie przez dzieci  lapbooków. Okazało się to nie lada wyzwaniem, ale uczniowie klasy II wspaniale sobie z tym zadaniem poradzili.  A oto efekty ich pracy.