Statystyki

  • Odwiedziło nas: 75261
  • Do końca roku: 284 dni
  • Do wakacji: 93 dni

Kalendarium

Środa, 2023-03-22

Imieniny: Bogusława, Jagody

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy III

Lektura w pudełku - Karolcia

     Uczniowie klasy 3  przygotowali lekturę w pudełku, w którym zamieścili „skarby” związane z treścią przeczytanej książki. W  środku znalazły się wyszukane przedmioty, własnoręcznie wykonane rysunki oraz postaci kojarzące się z treścią utworu. Dzięki temu zadaniu dzieci wykazały się znajomością treści lektury, ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością. Podczas prezentacji swojego pudełka doskonalili umiejętność wypowiadania się, a szczególnie argumentowania dlaczego taki drobiazg wybrali ?
Wszystkie prace zasługują na pochwałę! Wielkie brawa. 

Moja wymarzona szkoła

Uczniowie klasy III puścili wodze fantazji i stworzyli swoje szkoły marzeń. 

Ich szkoła marzeń miałaby basen, korty tenisowe, jacuzzi, parkur, stajnię, tor do jazdy gokartami, kuchnię w której dzieci samodzielnie przygotowywałyby  posiłki. Po lekcjach, które trwałyby 30 minut dzieci mogłyby odpoczywać na tarasie zlokalizowanym na dachu, skakać na trampolinie lub obcować ze zwierzętami, bo na terenie szkoły byłoby ich wiele . Dyrektor szkoły byłby jak dobra wróżka, która potrafiłaby  spełniać wszystkie życzenia dzieci, a nauczyciele zawsze byliby życzliwi i uśmiechnięci. 

Lekcja kleksografii

Wcielając się w uczniów Pana Ambrożego Kleksa klasa III wzięła udział  w lekcji kleksografii . Oto jakie prace powstały 

Wycieczka do Opola

W poniedziałek 24 października uczniowie klasy III uczestniczyli w pierwszej z trzech wycieczek do Opola, w ramach projektu "Mały Opolanin". 

Tego dnia dzieci wzięły udział  w  warsztatach z emisji głosu oraz plastycznych na których lepiły z  gliny. Po warsztatach klasa III  zwiedzała opolski rynek.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na  Wieży  Piastowskiej, podczas której uczniowie poznali wiele legend dotyczących Piastów, a ze szczytu ponad 30 metrowej wieży  podziwiali  panoramę Opola i okolic . 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

      W piątek 7 października 2022r obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.   Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie klasy III utrwalali tabliczkę mnożenia przez cały wrzesień, a w dniu wydarzenia mogli się sprawdzić, zdając egzamin. W dniu akcji wszyscy chętnie się do niej przyłączyli – każdy chciał zostać Mistrzem Tabliczki Mnożenia. Ostatecznie tytuł mistrza otrzymali: Florian Bialas, Antonina Szubrycht oraz Filip Czekanowski.

Korzystając z okazji uczniowie klasy III  postanowili odpytać  z tabliczki mnożenia swoich starszych kolegów ze szkoły podstawowej oraz liceum, a także nauczycieli i pracowników obsługi. 

WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa.

Lekcja o minerałach

Czy wiecie co to azuryt, celestyn, galena? To minerały.

Te i wieli innych poznali dzisiaj uczniowie klasy III, a stało się to za sprawą Jakuba Wesołowskiego, który posiada bogatą wiedzę na ich temat i podzielił się nią ze swoimi kolegami.  To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy . 

 

Przedstawienie kukiełkowe klasy II

 

W ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej klasa II przygotowała przedstawienie pt: " Kto zjadł sałatę ?"

Uczniowie samodzielnie przygotowali dekorację oraz zrobili kukiełki.