Statystyki

  • Odwiedziło nas: 54469
  • Do końca roku: 27 dni
  • Do wakacji: 201 dni

Kalendarium

Niedziela, 2022-12-04

Imieniny: Barbary, Hieronima

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2022/23

Andrzejki

      Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją, św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada , co nas będzie czekać w przyszłości.
30 listopada Samorząd Uczniowski SP przygotował wróżby andrzejkowe dla uczniów klas 1-8.
W tym dniu jedna z klas zamieniła się w “Salę Wróżb”, a uczniowie klasy III i IV przemienili się w prawdziwe Wróżbitki i Wróżbitów, którzy chętnie przepowiadali przyszłość. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Kolejna klasa odwiedza wystawę klocków lego

28 listopada uczniowie klasy 1 i 2 pojechali do Wrocławia, aby obejrzeć wystawę klocków LEGO. Uczniowie mieli okazję podziwiać słynne światowe budowle, znane postacie z bajek i filmów, przeróżne modele statków i rakiet. Dzieci podziwiały przeróżne interaktywne makiety przedstawiające wesołe miasteczko, miasta europejskie, skocznię narciarską czy stacje kolejowe. Świetną zabawą był czas spędzony w strefie Fun Park, gdzie dzieci tworzyły swoje własne budowle, eksponaty, arcydzieła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W  piątek  25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie -  ci młodsi i starsi  mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. 

W czasie zajęć dzieci z klas I - III  poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta. Następnie prezentowały  swoje ulubione misie, uczestniczyły w grach i zabawach oraz wykonywały  " misiowe"prace plastyczne, które ozdobiły klasy i szkolne korytarze.  
Tego dnia nie mogło zabraknąć również " małego co nieco" rozdawandgo przez wesołe misie z Samorządu Uczniowskiego. 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem naszych działań było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi na codzień, a nie tylko od święta. W tym dniu każdy kto mógł przyszedł do szkoły ubrany na żółto- w kolorze radości i uśmiechu. Klasy I - V wykonały plakaty promujące życzliwość, a Samorząd Uczniowski SP obdarował całą społecznośc szkolną uśmiechniętymi ciasteczkami oraz cytatami, które miały wywoływć uśmiech na twarzach obdarowanych osób. 

Mamy nadzieję, że małe gesty życzliwości zostaną w naszej pamięci na zawsze, a uczniowie będą dla siebie mili i tolerancyjni każdego dnia.

Wycieczka do Wrocławia

      

Dnia 16 listopada uczniowie klasy III i IV udali się do Wrocławia, aby obejrzeć największą w Europie wystawę klocków Lego. Dzieci najpierw obejrzały wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, znane sceny z filmów i bajek, modele statków kosmicznych i pirackich, makiety kolejowe, wesołe miasteczko oraz zaprogramowane roboty.
Następnie w Fun Park – strefie zabawy mieli okazję wybudować swoje konstrukcje z klocków Lego. To była bardzo udana i twórcza wycieczka.

Obchody Święta Niepodległości

     Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu, najpierw klasy 1-3, a następnie starsze. Akademię poprowadzili uczniowie klasy 8, którzy przygotowali interesującą prezentację na temat odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach niewoli. O symbolicznej godzinie 11.11. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, w ten sposób po raz kolejny włączając się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu"

Warsztaty z okazji Święta Niepodległości

       10 listopada  uczniów klas I - III odwiedziła  Pani Beata, która przybliżyła dzieciom historię Polski i związane z nim Święto Niepodległości – 11 listopada. Święto Niepodległości to dzień, kiedy warto rozmawiać o symbolach narodowych, o tym, co to dla nas znaczy, że mieszkamy w Polsce, czym jest ojczyzna i wolność. Na koniec dzieci samodzielne wykonały piękne kotyliony, które przyozdobiły galowy strój naszych dzieci.

Spotkanie z Panem Wójtem

środę,  9.11.2022 r. w naszej szkole mieliśmy ważnego gościa - z młodzieżą klasy ósmej oraz klas pierwszych, drugich i trzecich LO spotkał się Pan Wójt Piotr Szlapa. Mówił o roli samorządu terytorialnego, o działaniach podejmowanych przez władzę uchwałodawczą,  czyli Radę Gminy, i wykonawczą, czyli Wójta. Pan Wójt odpowiadał na pytania i zachęcał młodzież do działań na rzecz swojego środowiska lokalbego. Dziękujemy Panu Wójtowi za takie interesujące i inspirujące spotkanie!

Europejski Tydzień Kodowania Code Week

         W piątek 18 listopada  zakończyliśmy CodeWeek 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania. U nas w szkole nie był to tylko tydzień, ale przez cały miesiąc uczniowie w ramach lekcji informatyki mogli rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem.  Kodowanie odbywało się m.in. na macie, papierze, za pomocą tablicy multimedialnej oraz z wykorzystaniem gry Scottie Go! Edu zakupionej w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie uczestniczyli również  w warsztatach z programowania robotów Photon  i Dash oraz programowali w PixBlocks. Wszyscy chętnie stawiali czoła przygotowanym zadaniom i uczyli się współpracy. Dla wszystkich była to dobra zabawa oraz nabywanie nowych doświadczeń w pierwszych krokach programowania.

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Postaci z Bajek. 

 W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 1 – 5 oraz 8 którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek.  Można było zobaczyć, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki,  Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, , Pippi , Kopciuszka, Myszkę Mini,  Tygryska,  Minionki, Elzę i wiele, wiele innych. . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii na FB

Dziękujemy wszystkim tym którzy włączyli się do zabawy , a rodzicom za   przebranie swoich dzieci w stroje bajkowych  bohaterów.