Statystyki

  • Odwiedziło nas: 75265
  • Do końca roku: 284 dni
  • Do wakacji: 93 dni

Kalendarium

Środa, 2023-03-22

Imieniny: Bogusława, Jagody

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy I

Dzień kredki

Dzień 22.10 na zajęciach świetlicowych klasa 1 obchodziła Dzień kredki. Dzieci znają różne rodzaje kredek, poznały ich produkcję podczas oglądania filmu. Były zadania matematyczne związane z kredkami. Na koniec dzieci  wykonały piękne kredki wyklejając je kolorowym papierem.  

 

Pamiętamy o zmarłych

Dziś 27 października 2022r. klasa 1 pamiętając o zmarłych wybrała się na cmentarz w Brzeziu w celu uporządkowania zaniedbanych grobów. Przynieśli rękawice, narzędzia ogrodnicze i wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali  sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Akcja zakończyła się pieczeniem kiełbasek, które po pracowitym dniu bardzo dzieciom smakowały. Dzięki uprzejmości Pana Helmuta Starosty dowiedziały się również kilka ciekawostek dotyczących zwierząt, a kiełbaski ufundowało Koło Łowieckie „Hubertus” w Opolu.

Robimy sałatkę warzywną

         6 października był  pysznym dniem w  klasie I. O warzywach i owocach uczniowie klasy I wiedzą bardzo dużo. Potrafią je rozpoznać nawet z zamkniętymi oczami uruchamiając zmysły dotyku, smaku i węchu. Każdy uczeń już wie, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też  zrobiliśmy pyszną  sałatkę warzywną.

 Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Dzieciaki z apetytem zajadały swoje pyszne sałatki, które przecież same przygotowały. Było wesoło i smacznie!

Więcej zdjęć w galerii na FB

 

 

Dzień Głośnego Czytania w klasie 1

29.09 w naszej klasie odbyło się głośne czytanie. Najpierw uczennice II klasy LO przeczytały dzieciom bajkę pt. „Słowik”. Następnie chętne dzieci przeczytały fragmenty wybrane przez siebie. W konkursie udział wzięło 19 dzieci.

I miejsce zdobył Jakub Rippel

II miejsce Michał Stawiński

III miejsce Maria Miśkowiec, Antoni Skorupa

Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim którzy wzięli udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów. 

Więcej zdjęć w galerii na FB

Dzień Jabłka

28.09 klasa 1 uczciła Święto Jabłka w swojej klasie. Z tej okazji były zadania , prace plastyczne oczywiście wszystko związane z jabłkiem. Na koniec dzieci przygotowały sok jabłkowy, który wszyscy ze smakiem wypili.

Więcej zdjęć w galerii na FB