Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym Absolwentem!

              Dziś tj. 21.06.2022r. licealiści dobrzeńskiego Liceum Ogólnokształcącego gościli w murach szkoły jej absolwenta – Tobiasza Gajdę. Tobiasz ukończył liceum w 2012 roku. Jest absolwentem  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, a obecnie doktorantem w Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tobiasz Gajda to również najmłodszy ekspert sieci Team Europe Komisji Europejskiej          w Polsce. Jego zainteresowania naukowe są bardzo szerokie min. : prawo nowych technologii  (z wyszczególnieniem prawnych uregulowań ruchu bezzałogowych statków powietrznych), prawo mediów elektronicznych z uwzględnieniem płatności elektronicznych oraz walut wirtualnych.W przeddzień wakacji młodzież wysłuchała pogadanki na temat zagrożeń w sieci,  cyberzagrożeń (phishing, cybersquatting, fake newsy). Ponadto młodzi  ludzie dowiedzieli się wiele o programach i  możliwościach  jakie zostały stworzone specjalnie dla młodzieży w zawiązku z Europejskim Rokiem Młodzieży.

 Takie spotkania to również okazja do wspomnień . Maturzyści z rocznika 2012, byli pod każdym względem wyjątkowi i tacy pozostali w naszej nauczycielskiej pamięci. Tobiasz był uczniem 34 osobowej  klasy IIIb , której wychowawcą był Pan Romek Partykowski.

       Zawsze miło nam gościć absolwentów , liczymy na kolejne miłe odwiedziny i spotkania. Dziękujemy Tobiaszowi i serdecznie zapraszamy w kolejnym roku szkolnym.