Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Pożegnanie maturzystów

W piątek, 28-go kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie świadectw i nagród tegorocznym maturzystom. Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi ukończyło 47 osób z dwóch klas. Aż czternaścioro z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a dziewięć osób – ze średnią powyżej 5,0 - zdobyło statuetkę „Wzorowy uczeń”. Ponadto 5 abiturientów zostało nagrodzonych pucharem „Za działalność na rzecz społeczności szkolnej”, było również wiele innych podziękowań i nagród.

Tegoroczni absolwenci są pierwszym rocznikiem nowego, czteroletniego  liceum - na podbudowie ośmioklasowej szkoły podstawowej, nie uczęszczali więc do gimnazjum. Jednak zreformowane liceum nie przypomina zbytnio szkoły znanej starszym pokoleniom, również egzamin maturalny jest inny. Po raz pierwszy będzie on pisany w nowej formule.

Maraton maturalny rozpoczyna się już w czwartek, 4 maja, i potrwa do 23 maja. Jako pierwszy uczniowie  piszą język polski, w piątek język angielski lub niemiecki, w kolejny poniedziałek zaś matematykę – to obowiązkowe egzaminy pisemne. Po czterech latach wracają egzaminy ustne – z języka polskiego i języka obcego.  Maturzyści muszą również przystąpić do dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym – tu nie obowiązuje w tym roku próg zdawalności, w przeciwieństwie do pozostałych egzaminów (ze wszystkich pięciu wymienionych wcześniej należy osiągnąć minimum 30%).

Naszym abiturientom życzymy powodzenia na maturze – jesteśmy pewni, że ciężka praca przez cały okres nauki w liceum, nawet nauki zdalnej, przyniesie efekty i wszyscy będą mogli znaleźć swoją  indywidualną ścieżkę kariery zawodowej dostosowaną do własnych zainteresowań i możliwości. Trzymamy kciuki! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym FB:Facebook