Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Śladami opolskich artystów

            Klasa Ia liceum razem z wychowawcą i panią Gabrielą Kampą, nauczycielką przedmiotów artystycznych, miała przyjemność zobaczyć w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu spektakl w reż. Anny Wieczorek „Troja, wojny nie będzie”, który zachwycił nie tylko atrakcyjną oprawą muzyczną, wizualną i elementami teatru tańca, ale szeroko otworzył drzwi do różnych interpretacji, nie pomijając zagadnień trudnych i niewygodnych dla współczesnego odbiorcy.
W drodze do Galerii Sztuki Współczenej, gdzie zwiedziliśmy wystawę opolskich miłośników sztuki „Salon wiosenny 2023”, zatrzymaliśmy się na Wzgórzu Uniwersyteckim, by przyjrzeć się pomnikom wybitnych polskich artystów związanych z Opolem i Festiwalem Polskiej Piosenki.
Ze Skweru Artystów przenieśliśmy się do Kamienicy Czynszowej przy ul.Wojciecha 9, by zwiedzić pięć mieszkań- każde w innym stylu, który obowiązywał w meblarstwie w latach 1890-1965.
Ostatnim punktem naszej kulturalnej wycieczki było zwiedzenie drugiej części wystawy prac opolskiego środowiska artystycznego w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków.
Ten wyjątkowo spędzony dzień był wstępem do warsztatów, które poprowadzą już w szkole nasi nauczyciele.