Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      W dniach 29 i 30 stycznia w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – zebraliśmy  7175 złotych. 
W sobotę odbył się mecz koszykówki między sztabami: ZS Dobrzeń Wielki, a sztabem Awangarda Finał na Piątkę: Dobrzeń Rockers vs Dobrzeń Old Rockers. Mecz zakończył się remisem 114-114, a cały dochód z biletów wstępu i wpisowego zawodników zasilił nasze sztabowe puszki. Pan Paweł Opała, szef sztabu Awangarda ufundował zawodnikom medale, a piłkę, która miała trafić w ręce zwycięskiej drużyny przekazał na rzecz naszej szkoły.
 
 
W niedzielę od wczesnych godzin porannych ( mimo niesprzyjającej aury ) na ulicę Dobrzenia Wielkiego wyszli nasi wolontariusze: Emilia Cyganek, Luiza Jonienc, Daria Glid, Karolina Kokot, Julia Wojnarowska, Zuzanna Lis i Emilia Wądrzyk, niestety w okrojonym składzie (ze względu na kwarantannę kilku z nich). Nasze wolontariuszki wsparła Weronika Giza i Izabela Matros - uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścicach za co im bardzo dziękujemy.
Osoby odwiedzające nasz sztab miały okazję nabyć przepyszne pierniki, które na rzecz naszego sztabu przekazało Stowarzyszenie Borki Aktywni Razem oraz zakupić gadżety WOŚP. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zimowe czapki z logo WOŚP w których dzieciaki chętnie pozowały do zdjęć.
Pomimo tego, że nie doszła do skutku nasza impreza plenerowa na Balatonie naszemu sztabowi udało się zebrać 6145 złotych, nie licząc wpłat do e-skarbonki w której o godz. 20.00 było już 1000 złotych.
Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy wsparli działania naszego sztabu: uczniom, rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom, zawodnikom i przyjaciołom szkoły. Jesteście wielcy!!!
Dziękujemy również naszym darczyńcom :
Sztabowi Awangarda,
Stowarzyszeniu Borki "Aktywni Razem",
Prezesowi Opolskiego Związku Piłki Nożnej - Tomaszowi Grabowskiemu
Państwu Anicie i Piotrowi Wesołowskim
Działaniami sztabu kierowały Katarzyna Wojnarowska i Marta Zdzuj wspierane przez Annę Świtoń, Romana Partykowskiego i Marka Gołębiowskiego.
Sie ma i do zobaczenia za rok!

Autor: Katarzyna Wojnarowska