Dnia 19 maja klasa 2 uczestniczyła w lekcji w terenie na majowej łące. Obserwowaliśmy rośliny, owady i inne elementy przyrody. Korzystaliśmy z lup oraz lornetek, dzięki którym mogliśmy dokładnie obejrzeć kwiaty, liście i małe zwierzęta.
Zauważyliśmy wiele kolorowych kwiatów oraz słyszeliśmy śpiew ptaków. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest łąka dla owadów zapylających i innych zwierząt. Wyjście było ciekawe i pozwoliło nam lepiej poznać przyrodę w maju.



