Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie to cykl turnejów mających wyłonić najlepszych sportowców młodego pokolenia, którzy zmierzą się w wielkim finale w Warszawie. 16 września na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków spotkali się uczniowie z roczników 2012 i 2011 z całego województwa, którzy rywalizowali w dwuboju lekkoatletycznym o tytuł najlepszych w województwie i wyjazd do Warszawy. Na starcie stanęło ponad 450 zawodników wśród nich uczniowie klas 4 i 5 z naszej szkoły.

Karolina Chmielniak, Zosia Mojsiejewicz, Julia Gajowniczek, Kevin Kupczyk, Eliza Stanik, Tomasz Owsiak, Florian Kubis, Emilia Zdzuj, Emilia Wenzke, Wojtek Gawrylin, Kacper Cossbau.
Na podium stanął Wojtek Gawrylin z klasy 4 w konkurencji skoku wzwyż zajął bardzo dobre 2 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestników uzykanych wyników. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w Strefie Małgo Olimijczyka oraz mogli się spotkać z Dawid Tomala - Sportowiec - Sportowiec, (Mistrz Olimpijski w chodzie na 50km) czy Anna Wielgosz - Sabat brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 800m).