Statystyki

  • Odwiedziło nas: 207331
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 29 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Trzydniowa wycieczka klasy 7 do Szklarskiej Poręby

        W dniach 6-8 czerwca 2022 klasa 7 wybrała się na trzydniową wycieczkę w Karkonosze wraz z wychowawcą p. Romanem Partykowskim oraz opiekunem p. Adamem Czubatem.
Po zakwaterowaniu się w apartamentach, pierwszego dnia młodzież wybrała się na spacer po Szklarskiej Porębie, gdzie zwiedziła centrum tej miejscowości, zobaczyła pomnik Ducha Gór, Złoty Widok, Zakręt Śmierci oraz stare Sztolnie schowane w górskim lesie.
Dzień drugi stał pod znakiem wielkiej wyprawy, w ramach której nasi siódmoklasiści powędrowali ze Szklarskiej Poręby w głąb Karkonoskiego Parku Narodowego, przez niezwykle malowniczy Wodospad Kamieńczyka i Halę Szrenicką aż na sam szczyt jakim jest Szrenica o wysokości 1362 m.n.p.m.
Po odpoczynku w dwóch schroniskach nastąpiło zejście szlakiem pod Łabskim Szczytem przez kolejne schronisko, Kukułcze Skały i zejście do Ski Arena w Szklarskiej Porębie. Młodzież pokonała tego dnia ponad 20 km i w nagrodę w apartamentach czekała na nich wielka góra opakowań z ciepłą pizzą.
Trzeciego dnia do południa młodzież wybrała się do interaktywnego Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, a następnie malowniczym spacerkiem pożegnalnym udała się na stację Szklarska Poręba Średnia, z której pociągiem odjechała do domu.
Młodzież spisała się bardzo dzielnie, a dzięki wsparciu rodziców była bardzo dobrze przygotowana na górskie wyprawy.

Autor: Roman Partykowski