Statystyki

  • Odwiedziło nas: 207257
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 29 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodzimy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W związku z tym uczniowie szkoły podstawowej ubrali się w kolorowe, zwariowane stroje i zadbali o szalone gadżety, aby odpowiednio przywitać nadchodzącą porę roku. Dodatkowo Samorząd Uczniowski ogłosił Dzień bez Plecaka polegający na przyniesieniu książek i przyborów szkolnych we wszystkim, tylko nie w plecaku. Dlatego właśnie w szkolnych murach pojawiły się np. taczki, walizki oraz wózki dla lalek. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic.

Nie zapomnieliśmy również o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa, czyli Dniu Kolorowej Skarpetki. Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się chorujący. 

Nie obyło się również bez tradycyjnej Marzanny, którą w barwnych korowodach oprowadzali ulicami Dobrzenia Wielkiego uczniowie klas 1-3 zbierając przy okazji śmieci w ramach gminnej akcji sprzątania terenów zielonych. To był bardzo radosny i słoneczny dzień. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebook

Autor: Katarzyna Wojnarowska