Statystyki

  • Odwiedziło nas: 207336
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 29 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2021/22

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty

Z wielką radością informujemy i gratulujemy wysokich wyników osiągniętych na egzaminie ósmoklasisty przez już dziś absolwentów PSP nr 3.

przedmiot

średni wynik %

j. polski

matematyka

j. angielski

j. niemiecki

PSP nr 3

67,5

74,7

72,5

86,0

Kraj

60,0

57,0

67,0

50,0

 

Wyniki egzaminu w każdej części są zdecydowanie  wyższe od wyników ogólnopolskich:

  • język polski różnica 7,5 punktów procentowych
  • matematyka  różnica 17,7 punktów procentowych 
  • język angielski różnica 5,5 punktów procentowych 
  • język niemiecki różnica 36 punktów procentowych 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-III

Piątek 24 czerwca był dniem, na który od dawna czekali wszyscy uczniowie, gdyż był to ostatni dzień roku szkolnego 2021/2022. Po dziesięciu miesiącach przyszła pora na tak długo wyczekiwane wakacje !!! 

O godz.9.00 odbyła się uroczysta akademia podczas której  Pani Dyrektor Dorota Gajda -  Szczegielniak wraz z wychowawczyniami klas I – III wręczyła wzorowym uczniom  świadectwa, dyplomy  i nagrody książkowe.

Egzamin na kartę rowerową.

W ostatnim tygodniu nauki klasa 4 zdawała egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową. Mamy dobra wiadomość wszyscy nasi uczniowie zdali egzamin. Gratulujemy!

Lekcja w molekularium

20 czerwca  2022r.  gościliśmy w naszej szkole  mobilne molekularium.

Pod kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie klas I – III  podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie i życiu na ziemi. Wirtualna podróż w którą dzieci wyruszyły była wyjątkowym wydarzeniem, a także wspaniałą lekcją z dziedziny przyrody, biologii, fizyki oraz chemii.  

 

Nasza drużyna w strojach Energii

Tak prezentują się uczniowie w nowych strojach ufundowanych przez Energa.
W ramach programu Drużyna Energii, który ma na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej otrzymaliśmy 20 kompletów strojów sportowych.

Dwudniowa wycieczka klasy II i IV

Klasa 2 i 4 wybrała się na wycieczkę dwudniową do Głuchołaz. Były to bardzo intensywnie spędzony wspólnie czas. Pierwszego dnia wszyscy zdobyli Biskupią Kopę, po niej był zasłużony relaks w grocie solnej i warsztaty płukania złota. Wieczorne ognisko, rozgrywki sportowe, dyskoteka i nocny marsz z pochodniami. W drugim dniu oprócz pięknej pogody była wizyta w tężni solankowej i gra terenowa. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Dobrzenia.

Koncert Od serca do serc

Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że w murach naszej szkoły również zagościli przybysze zza wschodniej granicy. Już w pierwszych dniach pobytu mogli liczyć na serdeczne przyjęcie ze strony dyrekcji, nauczycieli i polskich rówieśników. W spontanicznym odruchu sercu uczniowie Zespołu Szkół umieścili tablicę w barwach ukraińskiej flagi, na której umieszczali słowa wsparcia i otuchy dla przybywających gości.

Pierwszym działaniem mającym na celu pomoc w odnalezieniu się ukraińskiej młodzieży w nowej rzeczywistości były dodatkowe lekcje języka polskiego jako obcego, w czasie których nabywali podstawowe umiejętności komunikacyjne, a także integrowali się.

Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim wielokrotnie okazywali wsparcie i solidarność gościom – w Tygodniu Kolorów na korytarzach  i  w salach lekcyjnych można było zobaczyć uczniów ubranych  w barwach flag polskiej i ukraińskiej.

Trzydniowa wycieczka klasy 7 do Szklarskiej Poręby

        W dniach 6-8 czerwca 2022 klasa 7 wybrała się na trzydniową wycieczkę w Karkonosze wraz z wychowawcą p. Romanem Partykowskim oraz opiekunem p. Adamem Czubatem.
Po zakwaterowaniu się w apartamentach, pierwszego dnia młodzież wybrała się na spacer po Szklarskiej Porębie, gdzie zwiedziła centrum tej miejscowości, zobaczyła pomnik Ducha Gór, Złoty Widok, Zakręt Śmierci oraz stare Sztolnie schowane w górskim lesie.
Dzień drugi stał pod znakiem wielkiej wyprawy, w ramach której nasi siódmoklasiści powędrowali ze Szklarskiej Poręby w głąb Karkonoskiego Parku Narodowego, przez niezwykle malowniczy Wodospad Kamieńczyka i Halę Szrenicką aż na sam szczyt jakim jest Szrenica o wysokości 1362 m.n.p.m.

Wycieczka klasy 8

Dwa dni intensywne, pełne wrażeń, emocji i bardzo wyczerpujące. Pierwszy dzień uczniowie spędzili w Opolu. W parku linowym Kanyon czekała ich moc atrakcji. Następnie udali się na zwiedzanie Wieży Piastowskiej, jest to najważniejszy punkt opolskiego Ostrówka i jeden z najstarszych zabytków na Opolszczyźnie. Spacer po Opolu zakończył się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Podróż do Dobrzenia Wielkiego odybyła się pociągiem.
Popołudnie uczniowie spędzili nad Balatonem, wieczór i nocleg w budynku szkolnym. Kolejny dzień to wyprawa autobusem do Kolanowic, skąd odbył się kilkugodzinny spływ kajakowy. Przewodnikiem po wodnym szlaku Małej Panwi był Pan Wójt Piotr Szlapa. Wyprawa zakończyła się ogniskiem w piątkowe popołudnie.
Dziękujemy opiekunom na wodnym szlaku oraz Panu Wójtowi Piotrze Szlapie za przygotowanie spływu.

Podsumowanie konkursu czytelniczego „Wieża czytelnicza”

7.06 został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pomiędzy klasą 2 i 3. Wyzwanie podjęło 30 dzieci. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie jak największej ilości stron książek. Po podliczeniu stron wyłoniono zwycięzców.

Klasa 2:

I miejsce – Emilia Szydło                           

II miejsce - Amelia Waindok                       

III miejsce-  Dominik Gajowniczek             

Klasa 3:

I miejsce - Marek Kita

II miejsce - Artur Świec

III miejsce – Emilia Zdzuj