Statystyki

  • Odwiedziło nas: 226974
  • Do końca roku: 161 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2024-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2021/22

Sukces uczniów klasy II w konkursie przyrodniczym" Las i jego mieszkańcy"

     Dnia 3 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kup odbył się Międzyszkolny Terenowy Turniej Przyrodniczy – „Las i jego mieszkańcy” dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział 22 uczestników reprezentujących szkoły w Domaradzu, Chróścicach, Kup i Dobrzeniu Wielkim.  

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Luiza Kokot ( kl.1), Jakub Wesołowski (kl.2), Antoni Polok (kl.2), Antonina Szubrycht (kl.2)  oraz Milena Kaczor  (kl.3)

Uczniowie klasy II zdobyli w swojej kategorii wiekowej  trzy pierwsze miejsca i  wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą. Jakub zajął  I m, Antek - II m , a Tosia - III m .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. 

Międzygminny Konkurs Matematyczny " Z Bankiem na Ty"

30.05 w naszej szkole odbył się międzygminny konkurs matematyczny "Z Bankiem na Ty".
W konkursie podzielonym na trzy etapy wzięło udział ponad 20 uczniów z klas ósmych, szkół podstawowych z różnych gmin, w obrębie gminy Dobrzeń Wielki. Rozstrzygnięty test wyłonił zwycięzców, którzy fenomenalnie napisali prace, ponieważ dodatkowo była potrzebna dogrywka.
1 miejsce zajął Bartłomiej Kownacki, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach. 2 miejsce zajęła Jagoda Bąk, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach, a 3 miejsce zajęła Zofia Brzeżańska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. Oprócz podium, można było otrzymać statuetkę za wynik drużynowy, którą otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie za rok, w kolejnej edycji.

XII Międzyszkolny Konkurs Papieski "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca"

      W Wołczynie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Papieski "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca" św. Jan Paweł II w Polsce. Nasze uczennice: Zosia Rohn i Eliza Stanik były najmłodszymi uczestniczkami. Przystępując do konkursu zmierzyły się z uczniami klas VII i VIII z diecezji wrocławskiej i diecezji łódzkiej. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania zdobywając: Zosia IV miejsce, Eliza V miejsce.
Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni

Uczniowie klasy VIII - Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego " InstaLogik"

            Miło nam poinformować, że Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego  InstaLogik.  Zuzanna osiągnęła najlepszy wynik w powiecie opolskim, natomiast Szymon uplasował  się na drugiej pozycji.  Konkurs trwał od października i  przebiegał w trzech etapach, w czasie  których  uczniowie mierzyli się z zadaniami logicznymi, matematycznymi oraz programistycznymi.  

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym

szkolny koordynator - Katarzyna Wojnarowska

Konkurs Wiedzy Religijnej "Żak - 2022"

Paweł Kałuża uczeń VIII klasy SP został finalistą konkursu Wiedzy Religijnej "Żak- 2022" Bliżej Boga, bliżej człowieka.
Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.
 
 

Konkurs recytatorski: "Młodzież recytuje poezję" - etap rejonowy

            30.03.2022r. w Samorządowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Popielowie odbył się rejonowy etap konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję" w języku niemieckim. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gmin Łubniany, Dobrzeń Wielki, Lubsza, Świerczów, Popielów, Pokój, Murów, Wilków, Turawa, Brzeg i Ozimek.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie. W kategorii klas 4-6  II miejsce zajął Jonasz Suchecki, a Olivia Unruh zajęła III miejce. Uczniowie uczęszczają do 4 klasy i był to ich pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Oboje zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w maju. Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs "Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim"

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pn.: „Młodzież recytuje poezję w języku niemieckim”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu i życzymy sukcesów w nauce!
Oto nazwiska zwycięzców i laureatów:
Zwycięzcy:
Uczniowie klas I-III
Florian Bialas – kl. II (PSP Nr 3 Dobrzeń Wielki) – I miejsce
Blanka Roj – kl. III b (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – II miejsce
Martyna Ługowska - kl. III b (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – III miejsce
Uczniowie klas IV-VIII
Jakub Pampuch – kl. IV c (PSP z OS Dobrzeń Wielki) – I miejsce
Olivia Unruh – kl. IV (PSP Nr 3 Dobrzeń Wielki) – II miejsce
Lidia Kruszelnicka – kl. VII (ZS-P Kup) – III miejsce
 

Zofia Tasiemska finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Uczennica klasy 8 -  Zofia Tasiemska została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia, które było możliwe dzięki jej ogromnej pracy i zaangażowaniu. 
Zosia przygotowywała się do konkursu pod opieką pana Adama Czubata.

Anika Zdera laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Uczennica 8 klasy - Anika Zdera została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022, powtarzając tym samym sukcesy swoich poprzedniczek z ubiegłych lat. Jest to ogromny sukces, ponieważ wojewódzkie konkursy przedmiotowe cieszą się ogromnym prestiżem i zwalniają ósmoklasistów z egzaminów oraz są mile widziane w procesie rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy  i gratulujemy Anice za ogromny wkład pracy, poświęcony czas, który przeznaczyła na przygotowania do poszczególnych etapów konkursu.